Svatba

Připravte na svatbu i váš koberec

Uspořádat svatební oslavu můžete i doma, třeba v obýváku na koberci, pokud je dost velký. Koberec však musí být důkladně vyčištěný, jinak to bude faux pas.


Svatební párty na koberci

Slavit svatbu v interiéru, například pokud ji pořádáte v zimě, není nic neobvyklého, a máte-li k dispozici dostatečně velké bytové prostory, není problém usadit všechny pozvané hosty ke svatebnímu stolu. Můžete to ovšem provést v minimalistickém duchu, a sice namísto klasických stolů a židlí zvolit nízké konferenční stolky a nízké taburety či polštářky. Takto se to provádí například v Japonsku, a někteří lidé tento způsob posezení preferují, protože je výrazně pohodlnější. Sedíte téměř přímo na zemi, je zde větší manévrovací prostor a také se vám tu lépe konverzuje nebo se tu lépe hrají společenské hry.

 

Podmínkou k uskutečnění takové akce je ovšem čistý koberec. Musíte se postarat o jeho důkladné vyčištění, a to z několika důvodů:

  • Vyšlapané cestičky nejsou dobrou vizitkou – když se z místnosti, kde se původně nacházela sedací souprava, konferenční stolek, stojan na TV a nábytková stěna vše odnese a připraví se tu posezení pro svatební hosty, krásně vynikne původní barva koberce pod nábytkem, a do popředí vypluje zašedlý povrch pokrytý nečistotami, které nezvládl vysát sáčkový vysavač. Bude to vypadat tak nevábně, že si o vaší hygieně většina hostů pomyslí své.

 

  • Skvrna sem, skvrna tam – z některých skvrn na kobercích lze vyčíst i zajímavé údaje, například zda v domácnosti používáte kremžskou hořčici, kečup či majonézu, zda pijete červené víno nebo kávu, a zda mezi oblíbené pokrmy patří svíčková omáčka. Zamezte těmto trapnostem a raději se postarejte o to, aby úklidová firma vyčistila koberec tak důkladně, že si ostatní budou myslet, že jste si koberec zakoupili teprve před pár dny.

 

  • Mnohé prozradí i zápach – koberce jsou nejměkčí a nejpohodlnější podlahovou krytinou, a to vysloveně láká chodit tu naboso. Je celkem nelogické obouvat měkké bačkory, abychom si dopřáli měkkost na chodidla, koberec bohatě postačí, jenže chůze naboso nebo v ponožkách přispívá k tomu, že se mezi kobercová vlákna bude usazovat náš pot. A ten je vynikající výživou pro bakterie, které se postarají o onen známý odér, typický pro nemyté bosé nohy. Sáčkový vysavač si však neporadí s tímto problémem, musíte koberec nechat důkladně vyčistit, a pokud to neuděláte, vaše svatební oslava zaznamená další faux pas.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT