Přenechte mytí oken odborníkům

Přenechte mytí oken odborníkům

Mytí oken patří k běžným úklidovým pracím. Ne každý se jí ale zhostí s radostí a s dobrým pocitem, někteří se umývání oken záměrně vyhýbají a jiní práci odbývají, protože je nebaví, anebo z jiného důvodu. Umýt okna v domě je ale základ, je to vaše vizitka, a zašpiněné okno vždy svědčí o vašem vztahu k čistotě a pořádku. Jestliže si pak do takového příbytku pozvete hosty, odrazí se to i na vašem hodnocení, třebaže jen pomyslném a nevyřčeném.


Strach z výšek

Možná, že patříte k lidem, kteří by velmi rádi umývali okna, a možná by vás to bavilo, ale máte zkrátka panickou hrůzu z výšek a někdy dokonce trpíte závratí. V takovém případě okna raději neumývejte vůbec a zajistěte si na tuto práci někoho jiného.
Mytí oken ve větších výškách, a to dokonce i v pouhém prvním patře, může mít (nejen) pro takové jedince smrtelné následky. Působí zde totiž několik nebezpečných faktorů. Za prvé se při mytí okna nemáte čeho přidržet a používáte obě ruce k mytí, takže stačí jen jediný chybný krok, zavrávoráte, a jste venku. Za druhé je ve hře vysoko položené těžiště vašeho těla, to znamená, že pokud si například stoupnete na židli, stačí opravdu málo, abyste se naklonili přes parapet, a ztratili rovnováhu. A za třetí vratké štafle či podkluzující stolička jsou dalším smrtícím nástrojem. Někdy dokonce stačí i klouzavé pantofle, a jste raz dva venku na ulici, proto rozumní lidé umývají okna zcela naboso, protože pokožka na chodidlech nebývá kluzká, ale naopak vás udrží ve stabilizované poloze.


Společné prostory panelových domů

Úklidové firmy se starají nejen o mytí oken v domácnostech nebo ve firmách, ale mohou zajistit tyto práce i v bytových domech v jejich společných prostorách. Stačí se dohodnout na přijatelných podmínkách, a váš dům může být jedním z těch, co se nemusí stydět za svou vizáž, co se týče okenních skel, parapetů i rámů.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT