10 kritérií pro výběr ideální úklidové firmy

Víte, v čem se volba úklidové firmy podobá výběru nového zaměstnance? V obou případech je v sázce pohoda na pracovišti, důvěra a spolehlivost. S konkurzem na nového parťáka vám nepomůžeme. Moc rádi ale poradíme, jak vybrat ideální úklidovou firmu právě pro vaše kanceláře.

Nejjednodušší cesta ke skvělé úklidové firmě vede samozřejmě přes osobní doporučení. Vynášejí vaši známí nějakou úklidovku do nebes? A má navíc tato úklidová společnost volnou kapacitu i pro vás? Pak jste vyhráli v loterii.

Jak ale postupovat, když takové štěstí nemáte? Udělejte si malé výběrové řízení. Co při něm zkoumat, na co si dávat pozor a za co dávat plusové body? Konkrétní nastavení výběrka záleží samozřejmě jen a jen na vašich potřebách. Rádi se s vámi ale podělíme o 10 kritérií, která by neměla v kvalitním výběrovém řízení chybět.

 

Na co se zaměřit při výběru úklidové firmy

  1. Pozitivní reference. Jak byly se službami úklidové firmy spokojeni vaši předchůdci? Projděte si hodnocení 1. na veřejných platformách typu Google a Seznam. Přečtěte si také reference na webových stránkách firmy. A nebojte si je ověřit – zavolejte nebo napište hodnotiteli a zeptejte se ho na další podrobnosti. Rozhodování vám můžou usnadnit rovněž čím dál populárnější video ohlasy.
  2. Zkušenosti a znalosti. Nejspíš si říkáte, že úklid není žádná věda. Máte pravdu, že vzít do ruky vysavač nebo mop dokáže skoro každý. Jenže třeba při péči o nábytek už nejspíš dojde na lámání úklidového chleba. Nebo snad chcete, aby vaši výstavní komodu někdo zničil nevhodným saponátem? Zkušení zaměstnanci dokážou čisticí prostředky přizpůsobit konkrétním povrchům. Tak, aby nejen čistily, ale také posilovaly odolnost vůči nečistotám.
  3. Pojištění. I mistr tesař se někdy utne. Přestože budou pracovníci úklidové firmy sebeopatrnější, může se stát, že nechtěně poškodí počítač, rozbijí vázu nebo se sami zraní. Dobré pojištění bohatě pokryje veškeré škody i újmy na zdraví. Má ho sjednané i vaše úklidová firma?
  4. Kvalita komunikace. Dejme tomu, že dvě firmy uklízejí stejně skvěle za podobné ceny. Jenže zatímco majitel první z nich vám bere telefon skoro vždy po prvním zazvonění, šéf druhé úklidové společnosti je věčně nedostupný a ani se neobtěžuje zavolat vám zpátky. Kterou úklidovou firmu si vyberete? Lehká volba, že?
  5. Časová flexibilita a vstřícnost. Přejete si, aby úklid kanceláří probíhal odpoledne nebo večer, když už mají vaši zaměstnanci padla? To je naprosto standardní požadavek, se kterým žádná dobrá úklidová firma nebude mít problém. Možná by se vám ale víc hodilo, kdyby úklid probíhal ráno, nebo dokonce přes den v průběhu pracovní doby. Dokáže vám úklidová firma vyjít vstříc? A zvládne dát vaše prostory do pucu i mimo obvyklou dobu úklidu třeba po občasných firemních akcích?
  6. Komplexnost úklidu. Úklid kanceláří, to není jen vysátí koberců a vytření lina. Buďte nároční. Chtějte úklidovou firmu, která vycídí nejen vaše podlahy, ale pokaždé také setře prach z nábytku, postará se o špinavé nádobí v kuchyňce, vyprázdní odpadkové koše, vydezinfikuje sanitu, zalije květiny. Jednou za měsíc umyje okna, vytepuje koberce, vypucuje sedačky… Zkrátka udělá vše, co si přejete.
  7. Stabilita úklidového týmu. Budou se u vás dámy na úklid střídat častěji než roční období? Nebo dokonce každý týden? To fakt nechcete. Zaučovat každou chvíli někoho nového žere čas i energii. Když u vás naopak bude někdo uklízet celé roky, budete k němu mít daleko větší důvěru. Proto se při výběrku nebojte zeptat i na to, jak to v úklidové firmě vypadá s fluktuací zaměstnanců.
  8. Cenotvorba. Podle čeho si úklidová firma stanovuje cenu? Pokud vám chce účtovat úklid na základě odpracovaných hodin, rychle běžte o dům dál. Jinak hrozí, že úklid bude probíhat déle, než by bylo doopravdy potřeba. Raději dejte přednost úklidovkám, které naceňují své služby paušálně podle velikosti plochy, počtu poschodí, množství sanity a dalších smysluplných proměnných. Plusové body dejte firmě, která chce před stanovení ceny nejdřív vidět vaše prostory. Možná namítnete, že u tohoto způsobu odměňování můžou dámy na úklid zase naopak spěchat, aby měly vše co nejdřív hotové, a utrpí tak kvalita úklidu. Dobrá úklidová firma si takovýto postup rozhodně nelajzne. Naopak vám ještě nabídne garanci spokojenosti.
  9. Garance spokojenosti. Mezi další dobrá znamení patří to, že firma má ve zvyku vyhodnocovat kvalitu úklidu. Pravidelně se ptá, jak jste spokojeni, a pídí se po tom, co by mohla dělat ještě lépe. A hlavně: Umí se postavit čelem k případným chybkám. Proto se vždy ptejte, co se stane, když nebudete s úklidem kanceláře spokojeni. Přijedou hned uklidit znovu? Dají vám další úklid zdarma? Anebo strčí hlavu do písku a budou tvrdit, že vše bylo v naprostém pořádku?
  10. Nabídka dalších služeb. Když už si do svých kanceláří pustíte úklidovou firmu, vytěžte z této spolupráce co nejvíce. Proč byste třeba měli vozit ručníky a utěrky do prádelny, když to za vás může udělat úklidovka? Při výběrovém řízení proto zjišťujte, co vše vám úklidová firma může nabídnout. A nemusí jít jen o práci přímo v kancelářích, ale třeba i o stále oblíbenější firemní benefit – úklid v domově vašich zaměstnanců.

 

S chutí se zakousneme do vašeho výběrka

A co dál? Dejte si všechna kritéria, která vás zajímají, do tabulky a ohodnoťte pomocí nich předvybrané úklidové firmy. Pár nejlepších potom oslovte a požádejte je o cenovou nabídku.

Chcete, aby vaše kanceláře voněly čistotou a blýskaly se jako průzračná voda v oceánu? Modrý Žralok je úklidová firma, která dá do pucu každou kancelář v Praze. Rádi se zakousneme i do vašeho výběrového řízení. Stačí se ozvat.

 

Žraločí tip

Než si s nějakou úklidovou firmou plácnete natrvalo, nejdřív si ji vyzkoušejte. Jak? Objednejte si u ní generální úklid. Když budete spokojeni, domluvte se na pravidelné spolupráci. Přesně takhle si nás kdysi otestovala třeba společnost TEDi. Kvalitu generálního úklidu si nemohla vynachválit. A tak pro ni uklízíme dodnes.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT