před a po čištění sedačky

Tepování sedaček aneb každý obývák se chce líbit

Kvalitní, a hlavně pohodlná sedací souprava je nezbytnou součástí obývací pokoje každé domácnosti na naší planetě. Sedačka svým uživatelům dokáže poskytnou nepřekonatelný komfort, ovšem pouze za předpokladu, že se o ni majitel řádně postará, tedy zajistí její pravidelný a profesionální „úklid“. Co si před takovou očistou sedačky můžete vůbec všechno představit a kam se na takové služby obrátit?

Krása, pohodlí, životnost i zdravější místo bez všech těch nečistot a bakterií, to je přesně to, co každý kupující a budoucí majitel bude od své nové sedací soupravy požadovat, ale pozor, má to jeden háček. Vše toto můžete mít, ale samozřejmě kromě peněz budeme muset také několikrát do roka najít takovou úklidovou firmu, která z vaší často používané, znečištěné a páchnoucí sedačky udělá opět takový parádní kousek nábytku, který by vám mohl závidět nejeden soused ve vaší ulici. Ano, řeč je o tepování, tedy hloubkovém čištění, sedacích souprav. Jak takové znovuzrození sedačky vypadá, koho a kde hledat, až přijde čas i pro tu sedačku u vás doma?

 

Kdy a proč sedačku nechat vyčistit?

Špína, prach, ošklivé fleky od červeného vína, zaschlé jídlo a chlupy od domácích mazlíčků, to všechno skrývá na povrchu ale i uvnitř každá sedací souprava ve všech domácnostech. Kdy přichází ten správný čas nechat konečně vaši sedačku všech těchto nečistot zbavit a proč vůbec byste měli párkrát za rok dopřát i sedací soupravě zázračnou „koupel“?

Proč?

Je prokázáno, že sedací souprava obsahuje více bakterií a nečistot než sluchátko telefonu nebo záchodové prkénko, a tak pravidelným čištěním čalouněných sedaček odstraníte většinu množství prachu, zamezíte množení roztočů a nejrůznějších bakterií a v neposlední řadě také zvýrazníte barvu sedačky, kvůli které jste kdysi tak nutně museli vymalovat i celý obývací pokoj. A navíc šetříte i svou peněženku. Za odborné vyčištění zaplatíte i několikanásobně méně, než kdybyste se rozhodli sedačku vyměnit za novou nebo ji nechat čalouníkem znovu přečalounit.

Kdy?

Pokud chcete vaši sedačku zachovat co nejdéle jako novou, doporučujeme ji nechat hloubkově, a hlavně profesionálně vyčistit alespoň 2x do roka, ideálně v létě a v zimě. Jestliže chováte psa, kočku nebo s vámi domácnost sdílí i malé děti, určitě ji neváhejte čistit častěji.

čištění sedaček a gaučů

(Ne)vhodné druhy sedaček

Není materiál jako materiál. Než se tedy rozhodnete poptat úklidovku, která by měla přijet vaši sedačku vyčistit, je nutné si zjistit, zda je vůbec vaše sedačka pro hloubkové čištění vhodná, především je tedy nutné vědět, z jakého materiálu je vyrobena a jestli je její povrch pro tepování strojem nakloněn. Sedací soupravy mohou být vyrobeny například z tkaniny, veluru, mikrovlákna, semiše, kůže nebo koženky. Každý správný profesionál vám jistě rád sdělí, zda je vaše sedačka vhodná pro tepování či nikoliv.

 

Proces tepování

Odborná úklidová firma, která se specializuje na strojní hloubkové čištění čalouněných sedaček, bude určitě tím nejlepší řešením, pokud se již pro vyčištění vaší sedačky odhodláte. Počítejte s tím, že profíci na čistění se ve vašem obýváku budou pohybovat něco kolem 60 minut, záležet bude hlavně na velikosti vaší sedačky a míře jejího znečištění. Bude to vypadat asi následovně:

  • Vysátí sedačky za pomocí vysavače, ideálně turbo kartáčem, a to včetně podhlavníků a opěradel.
  • Pomocí vody, saponátů a stroje na čištění dojde pod tlakem k nanesení pěny hluboko na celého povrchu sedací soupravy.
  • Nyní přijde na řadu odsávání spolu s uvolněnými nečistotami, mastnotou i pachy do sběrače čistícího stroje.

V poslední fázi je pak nutné nechat vyčištěnou sedačku vyschnout. Standardní délka schnutí se pohybuje kolem 3 až 4 hodin od zahájení čistění, vždy ale záleží na pokojových podmínkách a také počasí, které venku zrovna panuje.

 

Kolik mě to bude stát?

Asi otázka, která možná měla padnou hned v úvodu našeho článku. Ale my ji nechali nakonec schválně, a to z jednoho prostého důvodu. Čistota je totiž půl zdraví a kde jinde by se tedy člověk měl přestat dívat na peníze, pokud jde o čistotu jeho domácnosti, ve které tráví většinu svého času. Setkat se tak můžete s cenami vypočtenými za vyčištěné metry čtverečné, ale i za kusy hotového nábytku – sedací souprava, křeslo, taburet a další. Než si vyberete profesionální firmu, u které si necháte sedačku vyčistit, poptejte jich raději více, podívejte se na její reference od zákazníků a také zvažte její vzdálenost od vašeho bydliště, protože i za dopravu se platí a v dnešní době jsou to bohužel nemalé peníze.

Čištění sedacích souprav, především pak jejich tepování, patří k nejčastěji objednávaných služeb, které zákazník po úklidové firmě poptává. Většina z těchto zákazníků se pak také zpětně do firem vrací, zvláště potom ti, kteří byli se službou spokojeni.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT