Domácí generální úklid

Osvědčené tipy pro domácí generální úklid

Pokud se chystáte na domácí generální úklid, je dobré znát osvědčené tipy, díky kterým úklid zvládnete rychle, efektivně a na nic nezapomenete. Úklidová firma Modrý Žralok doporučuje následující postupy, které vám generální úklid usnadní:

 

Úklidová firma Modrý žralok radí

Vyklízení

Začněte tím, že se zbavíte nepotřebných věcí. Projděte staré časopisy, oblečení, které už nenosíte, nebo hračky, se kterými si už vaše děti nehrají. Vytvořte dvě hromady – jednu pro věci, které hodíte vyhodíte, a druhou pro věci, které darujete nebo recyklujete.

 

Vlhké utírání prachu

Začněte shora a postupujte dolů. Použijte mikrovláknové utěrky pro odstranění prachu z nábytku a dalších povrchů. Nezapomeňte na obtížně dostupná místa, jako jsou horní plochy skříní nebo lamp.

 

Vysávání

Pravidelně vysávejte všechny podlahy a koberce. Použijte správné nástavce pro důkladné vyčištění rohů a prostoru pod nábytkem.

 

Zametání a vytírání

Začněte v nejvzdálenějším rohu každé místnosti a směřujte k východu. V těžko dostupných místech – prostor za toaletou, pod nábytkem – použijte vysavač.

 

Úklid místnost po místnosti

Kuchyň

Vyčistěte kuchyňské desky, odstraňte zbytky jídla a umyjte vnější a vnitřní strany skříněk. Nezapomeňte na důkladné vyčištění kuchyňských spotřebičů a dřezu.

Koupelna

Důkladně vyčistěte dlaždice na stěnách i spáry mezi nimi, sprchový kout, vanu, umyvadlo a toaletu. Vyměňte sprchový závěs, pokud je to nutné, a umyjte zrcadla a vodovodní baterie.

Ložnice

Vysajte matrace a převlékněte ložní prádlo. Utřete prach ze všech povrchů a vyčistěte okna.

Obývací pokoj

Odstraňte veškerý nepořádek – všechny rozházené a neuklizené předměty. Utřete prach ze všech povrchů, včetně elektroniky a knížek. Nezapomeňte vysát pohovky a křesla.

Jídelna

Vyčistěte jídelní stůl a židle. Otřete svítidla a okenních žaluzie.

Prádelna

Uspořádejte úklidové potřeby a vyčistěte pračku a sušičku. Zametání a vytírání podlahy v prádelně je také důležité.

 

Použití tohoto seznamu vám pomůže udržet váš domov čistý a organizovaný. Pravidelný úklid nejenže zlepší celkový dojem z vašeho domova, ale také vám umožní trávit čas v příjemnějším prostředí.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

Jak efektivně uklidit šatnu

Jak efektivně uklidit šatnu

Jak efektivně uklidit šatnu Uklízení šatny či šatní skříně může být pro mnohé z nás velkým oříškem. Ale s dobrým plánem a několika užitečnými tipy

NEZÁVAZNĚ POPTAT