Nedělní úklidový reset

Nedělní úklidový reset

Připravte se s námi na další týden s naším jednoduchým průvodcem nedělním úklidovým resetem! Vždyť co může být lepší než začít nový týden s bez nepořádku.

 

Krok 1: Co chcete?

Definujte si váš týdenní cíl. Chcete mít do pátku byt uklizený jako z pohádky nebo konečně dodělat ten projekt v práci, co vám už týdny dělá vrásky? Nebo třeba jen zvládnout přežít týden bez toho, aby se doma ztratila další ponožka? Určete si, čeho byste rádi dosáhli, a jdeme na to.

 

Krok 2: Co vám stojí v cestě?

Je to hora špinavého prádla, které se zdá být vyšší než vaše ambice? Nebo ten chaos v garáži, kde už i pavouci ztrácejí orientaci a vy jste ji furt neuklidili? Sepište si překážky, které vás při plnění vašeho cíle čekají. Když víte, co na vás číhá, je to polovina úspěchu.

 

Krok 3: Najděte si pomocníka

Pomocníkem pro vás může být seznam úkolů, které vás čekají nebo starý dobrý diář, kam si naplánujete, co který den uděláte ke splnění vašeho cíle. Pomocníkem může být i parťák, který vám s úklidem pomůženeváhejte požádat o pomoc rodinu nebo přátele – týmová práce dělá divy, obzvlášť v úklidu!

 

Krok 4: Plán, plán a plán

Rozložte si svůj hlavní cíl na menší úkoly, které zvládnete během týdne. Například každý den umýt a uklidit jednu místnost, nebo začít s nejmenším pokojem a postupně se přesouvat k větším. A nezapomeňte si za každý hotový úklidový úkol dát bodík – nebo kousek čokolády, funguje to taky.

 

Krok 5: Co se povedlo a co ne?

Konec týdne je skvělý čas na to, abyste zhodnotili, co se vám podařilo a kde jste trochu pokulhávali. A co se nepovedlo stihnout tento týden, klidně přesuňte do plánu na příští týden. To už budete zkušenější a vše vám už půjde lépe a rychleji od ruky.

 

Tak a máte to, s tímto návodem jistě vkročíte do nového týdne správnou nohou. A pamatujte, každý týden je nová šance udělat věci (i váš domov) o něco lepší. Hodně štěstí!

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT