čištění koberce

A nezapomeňte vyčistit koberec

Plánujete velkolepou rodinnou oslavu nebo dokonce svatbu, jejíž průběh se bude odehrávat v interiéru vašeho domu? A přípravy na oslavu jsou tak náročné, že nemáte čas ani náladu na důkladný úklid. S tím si snadno poradí úklidová firma, a jestliže zvolíte tu, která se může pochlubit dobrými referencemi, jistě neprohloupíte.

Rozsah úklidových prací si určíte vy, přičemž vám zástupce úklidové firmy může sám navrhnout některé činnosti a postupy, co by ve vašem konkrétním případě mohly přinést své ovoce, ale neměli byste podcenit jednu z podstatných věcí, na které se může při takových akcích zapomenout – na důkladné vyčištění koberců.

 

Koberec je vizitkou domácnosti

Až se vaši hosté budou procházet bytovým prostorem a zaregistrují-li někde neutřený prach nebo nedostatečně naleštěný nábytek, či nějaké nečistoty na okenních parapetech nebo neumytá okna, nebude to takové faux pas, jako v případě zapáchajícího a zašpiněného koberce na podlaze. Koberec je totiž svým způsobem tak trochu intimní záležitost, protože se po něm procházíme v ponožkách a někdy dokonce zcela naboso, takže skrze pokožku chodidel lze tímto způsobem vstřebat do krevního oběhu i některé nečistoty a mikroorganismy, například bakterie, plísně či roztoče.


Vyšlapané cestičky

Když se vaše návštěva pozorně zadívá na koberec pod sebou a povšimne si zašedlých, matných a nevzhledných vyšlapaných cestiček, bude každému ihned jasné, že tady se koberce pouze vysávají vysavačem. Cestičky se na koberci tvoří ze zašlapaného mastného prachu a ten lze vyčistit pouze speciálním strojem. Nedávejte nikomu z vašich hostů příležitost, aby si o vaší hygieně a vztahu k čistotě a pořádku myslel své, a aby se vašich předmětů dokonce štítil a zdráhal se u vás po bytě pohybovat, našlapovat po podlaze anebo se na koberec pohodlně posadit.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT