Rekonstrukce bytových prostor

Co obnáší úklid po rekonstrukci či výstavbě domu

Když opustí stavební firma své pracoviště, kde prováděla rekonstrukci obytných prostor rodinného domu nebo městského bytu, zůstane po ní zpravidla nepořádek. Nebývá sice zvykem, že by tu řemeslníci a stavební dělníci po sobě zanechali hromady sutin a písku, zbytky cementu, lepidel a tmelů nebo barev, toto vše obvykle z „místa činu“ zmizí, ale nemůžete po nikom z nich požadovat, aby byl příbytek jako klícka – vycíděný, naleštěný a voňavý.

Úklid po stavební rekonstrukci se vyplatí svěřit profesionálům, protože bývá poměrně náročný. S čím se tu můžete setkat, a co úklidové firmy v takových případech řeší?

 

Stavební prach

V ovzduší se neustále vyskytují prachové částice, je to přirozený jev, a proto nikoho z vás nepřekvapí, že je nutné prach pravidelně utírat z nábytku, podlah, parapetů atd. Stavební prach ale vypadá jinak, jde o bílý jemný povlak, který se dostane při stavební činnosti úplně všude a ulpívá dokonce i na stěnách a na stropě. Je velmi pracné se jej bezezbytku zbavit a pro amatéra je to mnohdy skutečně tvrdý oříšek.

 

Okna, dveře, kuchyně, koupelny, toaleta

Rekonstruovaný byt dostane přijatelnou podobu teprve tehdy, až jej důkladně vyčistíte. Znamená to zbavit nečistot i prachu veškeré předměty a povrchy lesklé i matné, kam patří kuchyňské linky, koupelnové obklady a dlažba, sanitární technika, okenní skla, parapety a rámy, dveře a dveřní zárubně.

 

Svítidla

Úklid se týká i svítidel, jejich kryty je nutné demontovat, ovšem s vypnutým jističem světelného okruhu.

 

Podlahy

Na podlahách bývá po stavebních pracích nejen nečistota, ale mohou se tam objevit zbytky barev, lepidel, tmelů, spárovací hmoty a dalších stavebních pojiv. Situaci tu může ztížit i přítomnost mastného šmíru, donesená například na obuvi anebo uvolněná při práci stavebních strojů a elektrického nářadí.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT