úklid kanceláří v Praze

Úklid kanceláří v Praze

Profesionální uklízení už opravdu není jen o máchání mopu v kýblu a následném roztírání vody po podlaze. V dnešní době se už mnohem častěji setkáte s vyspělejší technikou, jako jsou například stroje pro tepování gaučů, nebo ruční čištění kůže, kterých naše firma při svém úklidu využívá. Jedna věc se ovšem i za ta léta nezměnila – správný a pravidelný úklid je velmi důležitý. To se týká také kanceláří, ve kterých se mnohdy úklid zanedbává. Právě tato pracoviště jsou však jeden z největších zdrojů různých bakterií a nečistot, neměli bychom tedy uklízení kanceláří, stejně jako jiných prostor, zanedbávat.

 

Proč je vlastně tak důležité mít čisté pracovní prostředí?

Věděli jste, že v čím uklizenějším pracovišti budete, tím příjemnější pracovní dobu zde strávíte? Dobrá atmosféra a skvělá nálada, která s úklidem úzce souvisí, je při práci v kolektivu velmi důležitá, proto je i samotný úklid místnosti velmi podstatným faktorem.

Každý se samozřejmě bude mnohem radši vracet do voňavé, čisté kanceláře, než do zatuchlé a zaneřáděné. Hraje tu důležitou roli i zdraví, které může být špatným úklidem místnosti také postihováno. Třeba takový alergik na prach by asi nebyl šťastný v zaprášené místnosti.

 

Je dobrá hygiena pro zdraví opravdu tak důležitá?

  • Snižuje výskyt chorob
  • Udržuje nás ve fyzické, ale i psychické pohodě
  • Zabraňuje chaosu (neschopnost najít věci, když nás tlačí čas)
  • Udržuje dobrou náladu
  • Zvyšuje produktivitu při práci, učení a dalších činnostech

 

Jak dopomáhá úklid k větší pracovní výkonnosti?

Představte si situaci, kdy je váš spánek přerušen otravným bzučením budíku, ale vám se ještě absolutně nechce ven z postele. V hlavě se vám honí všechny ty plány, které ten den musíte splnit, ale ta postel je tak měkká a vám se ještě klíží zraky.

Vybavíte si vaši práci, kde to vždy voní jako exotické rostliny, stoly se doslova blýskají a nikde se neválí ani smítko prachu. Panuje tam dobrá nálada, psychická pohoda a vám se tam pracuje jedna báseň. Stohy papírů mizí a ani si nevšímáte času, který letí, když jste naplno pohlceni do své práce. Hned se vám při této myšlence vstává o dost lépe!

Co když si ale představíte tmavou kancelář, kde se po zemi válejí drobky, cítíte nepříjemný zápach, který vás provází po celý den, na parapetu jsou pavučiny a zvadlé kytky příjemnější atmosféře také zrovna nepomáhají? Dokumenty se hromadí, vás už z toho neustálého chaosu rozbolela hlava a nezvládáte neustálé výtky vašich kolegů, kteří chodí zasmušilí a vrčí na všechny strany. Tak co, chtělo by se vám vstát?

neuklizená kancelář

Bylo dokázáno, že člověk se daleko lépe soustředí v čisté místnosti, kde nedýchá prach a po stole se neválí papíry. Věděli jste však, že lidé, pracující v čistém prostředí, se také dožívají vyššího věku?

Potřebujete-li uklidit kancelář, naše firma vám jistě poslouží. Úklid probíhá v ranních či večerních hodinách, vždy tak, aby nerušil chod kanceláře. Vše samozřejmě provádíme s ohledem na soukromí zaměstnanců a respektem k pracovišti.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články

NEZÁVAZNĚ POPTAT