šikovná uklízečka do kanceláře

Kanceláře se bez šikovné uklízečky neobejdou

Uklízečky v kancelářích byly za socialismu, a pak i po sametové revoluci v devadesátých letech, mnohdy považovány ze někoho podřadného a méněcenného, protože vykonávaly práci, kterou by mohl zvládnout každý. Takové názory panovaly mezi některými lidmi, a i když je třeba nevyslovovali nahlas, jejich postoj byl celkem zřejmý.
Moudří lidé se naopak na celou problematiku úklidu ve firmách dívají jinak, a dobře si uvědomují, že bez uklízečky by firma ztrácela na kreditu, a že tam, kde je nepořádek, tam vládne i zmatek a špatné mezilidské vztahy.

 

Firemní vizitka – představte si, že si pozvete na obchodní jednání vhodného partnera, s nímž chcete uzavřít dohodu o spolupráci. Jestliže však zástupci partnerské společnosti spatří ve vašich prostorách nánosy prachu, poházené papírky, přetékající odpadkové koše, zašpiněné stoly, nemytá okna a zašedlé záclony, zřejmě změní na další spolupráci názor.

 

Čistý stůl – je obecně známo, že znečištěný stůl od kávy, zaprášený, s popadanými kusy mrtvého hmyzu, se zbytky svačiny – se zaschlým kolečkem salámu, s drobky z rohlíku a kroužky od hrnku z přeteklého ovocného čaje, působí na psychiku chaoticky, a zhoršuje to pracovní morálku, vyvolává neklid a zvyšuje hladinu stresových hormonů. Toto vám potvrdí každý zkušený psycholog. Chcete-li naopak udržet na pracovišti pořádek, harmonii a styl, a chcete po pracovnících, aby se na práci lépe soustředili, pak jim zajistěte důkladný úklid, čistotu a pořádek i na pracovním stole.

 

Zašpiněná podlaha – i ta přispívá ke zhoršené náladě na pracovišti, počítá se tu každý detail, a ani podlahu nesmíte zanedbávat, co se týče úklidových prací.

 

Přehled ve věcech – jestliže je kancelář zašpiněná, a uklízečka se tu objeví jen jednou za rok, před vánočními svátky, pak vás to bude svádět mít nepořádek i ve vlastních věcech – v zásuvkách psacího stolu, anebo ve firemní dokumentaci. Toto je známý psychologický jev, podobný vlivu nepořádku na pracovní morálku.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT