neuklizená kancelář

Vliv čistého pracovního prostředí na náš život

O čistém životním prostředí a jeho vlivu na náš život se hovoří a píše snad všude. Máme třídit odpad, snižovat svou uhlíkovou stopu, snažit se znečišťovat ovzduší co nejméně to jde. O tom, jaký vliv má na naše zdraví čistý domov nebo čisté pracovní prostředí, o tom už se ale tak často nepíše. A přitom je to stejně důležité. Ať už jste zaměstnanec nebo zaměstnavatel, následující řádky by vám neměly uniknout.

 

Čistá vs. neuklizená kancelář

Představte si, že ráno přijdete do kanceláře, kde je podlaha pošlapaná od bláta, nebo vám pod podrážkami bot křupe písek a nečistoty. Police jsou šedé a pokryté vrstvou prachu, z oken není téměř vidět a koš přetéká odpadky. Na stole není ani místo na hrnek s kávou, protože je pokrytý dokumenty i nepotřebnými papíry. Jste-li zaměstnavatel, zkuste se zamyslet, jak takové pracovní prostředí působí na vaše zaměstnance. A to ještě nevíte, jak se může podepsat na zdraví.

Nečisté pracovní prostředí může připravit nejen krátkodobé zdravotní problémy, jako respirační choroby, alergie, a dokonce se podepisovat na naší psychice – úzkosti, deprese, apatie, ale může nás ohrozit i dlouhodobě. Zhoršit vše může ještě klimatizace, která nečistý vzduch nevymění, ale naopak ho prohání kanceláří od jednoho pracovníka ke druhému. Výsledkem jsou pak vleklé až chronické problémy, které se odstraňují výrazně hůře.

Nejspíš už tušíte, že v takové kanceláři by nikdo pracovat nechtěl – a přece se to děje. Většina podnikatelů má sjednané paní na úklid, které kancelář vyluxují, vytřou a třeba čas od času otřou stoly a police. Ne vždy to ale stačí. Jak tedy zlepšit podmínky pro vaše zaměstnance a připravit jim zdravější pracovní prostředí?

 

Čistota půl zdraví

Toto je poměrně známá, avšak velmi pravdivá fráze. Proto bychom se jí měli držet, nejen doma, ale i v práci. Chcete-li se vyvarovat zdravotním problémům, stačí dbát na to, aby bylo pracovní prostředí pravidelně uklízeno. Při příchodu do kanceláře otevřete okna a pusťte do nich čerstvý vzduch. Klimatizace se může pustit později a napáchá tak méně škody. Dbejte na to, abyste si před odchodem z práce vždy uklidili svůj pracovní stůl – a je úplně jedno, zda jste vedoucí firmy, nebo řadový zaměstnanec. Stačí, když dokumenty a vše, co k práci potřebujete, sklidíte do boxů a zásuvek. Čistý stůl po ránu vám zlepší náladu, stejně jako umytá podlaha, čisté police a v kuchyňce umyté nádobí, do kterého si můžete rovnou udělat svou oblíbenou ranní kávu nebo čaj.

Jsou záležitosti, které zaměstnanec ovlivnit nemůže. Podlahu ani prach určitě nebude uklízet. Své pracovní místo však v čistotě a pořádku udržovat může. Pokud v práci nemáte úklidovou firmu, která zajistí mytí nádobí, může si jej po sobě každý umýt sám, ještě před odchodem z práce. I to pak ráno usnadní start do nového pracovního dne.

Tím, kdo by měl dbát na čisté pracovní prostředí a tím i zdraví zaměstnanců jsou vždy podnikatelé, ředitelé a vedoucí firem. Paní na úklid je určitě svědomitá a uklízí, jak nejlépe může. Ne vždy to však stačí. Pokud chcete, aby vaše firma zářila čistotou a byla přínosem nejen pro práci, ale i pro vaše zaměstnance, zvolte raději úklidovou firmu. Ta se postará, aby byly podlahy i koberce vždy čisté, prach utřený, okna beze šmouh, koše vysypané atd. Domluvit se s ní dá i případné mytí nádobí v kuchyňce a samozřejmě zajistí hygienicky čisté toalety a zázemí pro zaměstnance či klienty.

 

Čím je úklid prováděn

Dbát by se mělo nejen na to, aby bylo uklizeno, ale také čím se uklízí. Řada úklidových prostředků sice splňuje svůj účel, ale nemusí být prospěšná pro zdraví zaměstnanců. Úklidová firma zajistí, aby využívané přípravky neškodily zdraví ani přírodě, a byly dostatečně účinné. Vám i vašim zaměstnancům se bude lépe dýchat, budou se v práci cítit příjemně a podávat lepší výkony. A to je jistě cíl každého dobrého zaměstnavatele. A přitom stačí tak málo – zavolat nebo napsat do úklidové firmy, dohodnout termíny a čas úklidů, a máte po starostech.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT