jak snadno zvládnout úklid

Jak snadno zvládnout úklid?

Určitě i vy poznáte rozdíl mezi uklizeným a neuklizeným objektem. A určitě se shodneme i na tom, že když si máme vybrat mezi trávením času v uklizeném či neuklizeném prostoru, vybereme si ten uklizený. Protože tam, kde je pořádek, se normální člověk cítí daleko lépe.
To znamená, že máme-li se někde cítit dobře, měli bychom tam uklízet. Někde jenom občas, jinde dnes a denně, to podle toho, jak je daný prostor využíván, kolik lidí se v něm vystřídá a co se v něm odehrává. A tak doma uklízíme podle potřeby a na pracovištích zpravidla denně. Což má ale pochopitelně i svá úskalí.
Co se týká úklidu svého bytu nebo dejme tomu společných prostor panelového domu, tam se do toho nám lidem nejednou zrovna nechce. Když přijdeme z práce, nemáme nejednou času a energie nazbyt, a jestli se pak něčemu nechceme moc věnovat, pak je to právě tak nepopulární činnost, jako je úklid. Když už máme málo času a jsme unavení, raději využijeme zbylý čas a energii k příjemnějším činnostem nebo relaxujeme. Ale nečistoty a odpadky se tu hromadí, a tak se nakonec úklidu nevyhneme.
A pokud jde o kanceláře nebo podniky, tam se pochopitelně vystřídá den co den tolik lidí a nadělá tolik nepořádku, že se tam uklízet vlastně musí, a to třeba i neustále, jenže zároveň se do toho nikdo nežene, a to proto, že tam má každý dost své práce, kterou musí zastat, a kdyby měli zaměstnanci po sobě ještě uklízet, bylo by to na úkor jejich prvořadých povinností.
A tak se musí najít nějaký způsob, jak to i za této situace zvládnout. A tento se naštěstí obvykle najít dá. Protože ani na úklid nemusíme být my lidé sami. Můžeme si na něj zjednat i úklidovou službu. A pokud jde o Modrého žraloka, ten za nás rád uklidí. A odvede skutečně dobrou práci. A my zákazníci se pak můžeme jenom ‚chlubit cizím peřím‘. Tím, jak skvěle máme doma nebo v práci uklizeno.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články

NEZÁVAZNĚ POPTAT