úklid po malování

Co si vzít s sebou na úklid?

Pokud se chystáte na generální úklid po stěhování, po malování nebo po celkové rekonstrukci, přinášíme vám seznam věcí, na které byste při úklidu určitě neměli zapomenout. Bez nich se totiž neobejdete.

 

Kýbl v vodou

Základem je kýbl s vodou. Pokud vás na úklid bude více, například pokud budete uklízet v páru nebo pokud vám s úklidem půjdou pomoci kamarádi nebo budete uklízet celá rodina, zajistěte si nejlépe kýbl pro každého zvlášť, v horším případě alespoň jeden kýbl do dvojice.

 

Čistící přípravky a ochranné pomůcky

Dále přichází na řadu čistící přípravky. Pro každý úklid bych doporučil využít JAR a ocet, s tímto jste schopni umýt většinu věcí. Na leštění oken bych doporučil CLIN. Pokud máte hodně špinavou koupelnu, je dobré využít přípravky značky CLEAMEN, konkrétně CLEAMEN 410. Pokud máte v koupelně plíseň a budete čistit spáry ve sprchovém koutě nebo u vany, doporučuji koupit SAVO proti plísním, které skvěle funguje. Na každý povrch najdete několik různých přípravků od různých značek, takže záleží na vás, kolik budete chtít do úklidu investovat. Pokud budete uklízet nově a moderně vybavený byt, určitě bych doporučoval do přípravků investovat více. Při práci s chemií si určitě kupte kvalitní rukavice, v případě práce se Savem bych alergikům doporučil mít i ochranné brýle a roušku. Pokud vám s úklidem budou pomáhat například i děti, určitě do ochranných pomůcek investujte.

 

Hadříky, houbičky, drátěnka

Na úklid si nezapomeňte vzít několik čistých hadříků, houbiček a bude se hodit i drátěnka. Čím více, tím lépe. Bez toho se prostě neobejdete. Na leštění skel a oken jsou výborné papírové kuchyňské utěrky.

 

Vysavač, prodlužovací kabel, mop

Pokud jsou v místě koberce nebo je tam hodně prachu, bez vysavače se neobejdete. K vysavači si pořiďte raději i prodlužovací kabel, abyste se dostali do všech míst. Určitě nezapomeňte asi na mop, doporučujeme mít více čistých návleků.

 

Teleskopickou tyč, štafle nebo žebřík,

Pokud jsou v místě, kde uklízíte, vysoké stropy, určitě využijete tyč na pavučiny. Pro mytí oken a mytí hůře dostupných míst bude potřeba určitě i žebřík nebo štafle. Pokud máte jako osoba na výšku 2 metry, potřeba to asi nebude.

 

Žraločí Tip na závěr

Nezapomeňte na úklid trouby a lednice.

 

Každý úklid se zdá lehčí, než ve výsledku bude. Úklid je fyzicky i časově náročná práce, proto je lepší uklízet ve více lidech.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT