úklid - ekologické prostředky

4 eko prostředky, se kterými snadno uklidíte a navíc ušetříte

Znáte ten pocit, když stojíte v obchodě a vybíráte si z nabídky několika desítek produktů na čištění domácnosti? Já ano. A upřímně jsem nikdy nevěděla, co si vlastně vybrat. Kolem mě desítky a desítky zaručeně účinných prostředků na koupelnu, kuchyň nebo praní. Kdo se v tom má vyznat?

A když jsem si nakonec konečně vybrala několik produktů na všechny části domácnosti, tak mi svými plastovými obaly zabírají třetinu komory, a navíc po otevření zapáchají jako chemická továrna. Rozhodla jsem se s tím skoncovat.

 

Co používám v domácnosti?

Soda

Soda se všestranně využívá již po několik tisíciletí. Jedná se o prostředek, který je šetrný vůči životnímu prostředí, jemný ale přesto velmi účinný. Má dezinfekční účinky a rozpouští vodní kámen, nejčastěji má formu kypřícího prášku. Díky těmto účinkům je dobře využitelná na čištění kuchyně.

 

Jedlá soda

Při praní působí jako změkčovač vody a vzhledem k jejím čistícím účinkům může klidně nahradit půlku aviváže. Já ji využívám při praní prádla v kombinaci s pracím gelem Jelen.

 

Ocet

Ocet je známý především jako výborný konzervační prostředek. V domácnosti nám může nahradit spoustu produktů na čištění, jelikož snadno odstraní mastnotu a špínu. Zředěný s vodou ho využívám například při mytí toalety či kuchyně.

 

Jádrové mýdlo

Dobře známé také jako Jelen, je ekologické mýdlo, které má již dlouholetou tradici. U nás doma ho používáme na mytí rukou ve formě tvrdého mýdla, a na praní prádla ve formě gelu.

 

Tyto produkty mají 3 velké výhody, protože jsou účinné, levné a snadno dostupné. Všechny tyto produkty seženete celkem běžně v drogeriích a některé i v bezobalových obchodech, díky kterým se vyhnete dalším plastovým obalům a ušetříte tím životní prostředí.

Doufám, že vám tento návod bude k užitku, byť vyzkoušíte jen jeden jediný produkt. I to je totiž změna, která prospěje. Pamatujte, že nemusíte hned vyměnit celou armádu svých čistících prostředků ale stačí pomalu zkoušet a zařadit jeden z výše uvedených.

Přeji vám klidný úklid.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT