Správná úklidová firma

Jak vybrat tu správnou úklidovou firmu?

Udržování čistého a hygienického kancelářského prostředí je klíčem k úspěchu image vaší společnosti. To se zase promítá do většího pocitu důvěry mezi dodavateli a zákazníky. Dnes si představíme ty nejdůležitější aspekty, díky kterým bude snazší vybrat si mezi desítkou různých firem tu nejvhodnější pro vás a vaši pracovní dobu.

 

Kolik ten úklid vlastně zabere času? Zpět do historie

Průměrná vdaná žena ještě v roce 1965 strávila domácími pracemi kolem 32 hodiny týdně, o pár let později, tedy v loňském roce už statistiky hovoří pouze o 6 hodinách měsíčně. Jak je to možné? A co takový úklid kanceláří, ve kterých sami pracujete nebo dokonce pronajímáte klientům?

Průměrný člověk stráví 61 dní svého života vysáváním, 69 dní drhnutím koupelny a 90 dní vynášením odpadkového koše. Ovšem pozor, řeč je o úklidu domácnosti. Co potom takový úklid v kanceláři, kde pracujete nebo dané prostory pronajímáte. I tam je potřeba mít čisto a uklizeno. Co tedy raději oněch 220 dní věnovat rodině nebo sobě? Pomocí níže uvedených tipů toho snadno dosáhnete. Není totiž nic lepšího, než na „špinavou práci“, která vám ušetří čas a ve finále možná i peníze, najít renomovanou úklidovou firmu.

 

Hvězdné recenze a dobrá pověst

Deset hvězdiček a samá chvála, to je v dnešní době reklama téměř k nezaplacení. Pokud i vy vsázíte na pochvalu ostatních, začněte tím, že požádáte o doporučení na úklidovku rodinu, přátele nebo i sousedy a známé. Další nejlepší věcí jsou recenze a posudky. Přejděte proto na online stránky a „gůglujte“. Nespoléhejte ovšem pouze na reference z webových stránek daných společností, dívejte se i na stránky s recenzemi třetích stran. Když budete zkoumat různé úklidové firmy, hledejte takové recenze, které obsahují pozitivní slova o jejich:

 • Důvěryhodnosti.
 • Profesionalitě.
 • Dochvilnosti.
 • Dostupnosti.
 • Pracovní morálce.
 • Čistících dovednostech.
 • Komunikaci.

Žádná společnost, ani ta nejlepší na trhu, není dokonalá, ale měli byste vidět, a nakonec vnímat obecný vzorec pozitivních recenzí. Mějte na paměti, že jedna negativní recenze od nespokojeného zákazníka nemusí nutně stačit k diskreditaci celé úklidové firmy.

 

Vynikající komunikační schopnosti

Znáte to všichni, první e-mail, milé oslovení po telefonu nebo i první stisknutí ruky, to všechno člověk, který hledá, a hlavně platí za služby, vnímá a o to víc, má pak i jednodušší rozhodování, v případě, že dostane nabídku na stejné služby, ale rozdílné ceny. Takže opravu záleží na pocitu, který bude vyzařovat z paní na úklid, kterou budete ode dneška několikrát do týdne potkávat ve své kanceláři. Než budete diskutovat o nabídkách nebi si plánovat prohlídku vaší kanceláře, použijte první kontakt vy, získáte tak představu hlavně o podnikání dané firmy. Napište si seznam otázek, na které se můžete zeptat, a to například:

 • Jak si nastavujete sazby? Podle metrů čtverečných nebo odpracovaných hodiny? Nebo snad paušálně?
 • Je vaše společnost pojištěná, v případě poškození vybavení kanceláří?
 • Provádíte školení svých zaměstnanců?
 • Jaké čistící prostředky používáte? Na jaké bázi?
 • Bude se v mé kanceláře paní na úklid často střídat?
 • Jak často jste schopni kanceláře uklízet?
 • Může úklid probíhat až po pracovní době?
 • Lze platit i hotově nebo jen na fakturu se splatností?
 • Nabízíte i jednorázové mytí oken a čistění koberců, případně sedacích souprav?

 

Pojištění

Napadlo vás někdy, co se stane, když paní uklízečka při své práci ve vaší kanceláři poškodí počítač, rozbije vázu nebo nedej bože se zraní ona sama? Pokud si tak najmete úklidovou firmu, která není pojištěna jako právnická osoba, nebudete tak mít ani vy žádnou právní ochranu, pokud by se stala některá z výše uvedených věci. Renomovaná firma jistě bude mít nejen správné pojištění, ale na vyžádání vám i pojištění ochotně ukáže a vysvětlí.

 

Profesionální paní na úklid

Je důležité vědět, že mnoho úklidových firem před najímáním neprověřuje své pracovníky ani neprovádí jejich kontroly, co se týče předešlých zkušeností a jejich referencí u bývalých zaměstnavatelů. Jiní zaujímají ležérní postoj k tomu, koho najímají, a mohou pracovníkovi dovolit, aby si s sebou do práce vzal i rodinného příslušníka nebo přítele/přítelkyni. Nejlepší úklidové společnosti si své pracovníky najímají jako své zaměstnance, proto i takovou úklidovku hledejte. Zaměřte se na úklidovou firmu, která svého zaměstnance před nástupem do zaměstnání zkontrolujte a také proškolí.

 

Různé nabídky služeb

Hledáte jednorázový generální úklid nebo ten údržbový, pravidelný, jednou nebo i víckrát za týden? Než začnete úklidovou firmu poptávat, ujistěte se, že přesně víte, jaké služby vaše kancelář potřebuje. Úklid kanceláří není jen o utření prachu a vynesení odpadků, ale i o tom, že sem tam od času bude potřeba také vyčistit koberec, umýt okna nebo uklidit po bujaré oslavě. Domluvte se proto předem, zda i tyto služby vámi vybraná úklidová společnosti nabízí.

 

Potřebujete úklidovou firmu?

Stejně jako byste svou zdravotní péči nesvěřili náhodnému lékaři, kterého jste našli na Googlu, neměli byste ani svoji kancelář nebo i domácnost svěřit jen tak „nějaké“ úklidové službě, ale právě té, která splní všechny vaše požadavky. Ujistěte se, že každý firma, o které reálně uvažujete, má dobrou pověst a dobré komunikační vlastnosti. Když hledáte tu správnou úklidovou firmu pro vaši kancelář nebo dům či byt, nezapomeňte vždy důvěřovat svému nitru! Pokud budete postupovat podle těchto kroků, budete na dobré cestě k zářivě čisté kanceláři i bytu.

Pamatuje si, že cílem pronájmu a placení vámi vydělaných peněž za úklidové služby je vrátit vám váš čas, energii i klid v duši. Pokud nemáte plnou důvěru, že společnost, o které uvažujete, vám tyto věci poskytne, musíte hledat dál. Nepřestávejte se ptát, dokud nebudete 100 % spokojeni. Buďte upřímní ve svých potřebách a pozorně poslouchejte odpovědi.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT