generální úklid kanceláře

Generální úklid kanceláří: Jak a proč probíhá?

Najímáte si úklidovou firmu, která pravidelně pečuje o vaši kancelář? Dobře vy! Ale věděli jste, že abyste měli na pracovišti fakt čisto, je potřeba pustit se občas taky do generálního úklidu?

 

Proč se dělá generální úklid kanceláří

Možná si říkáte, že když úklidová firma vyšůruje vaše kanceláře každý pracovní den, žádný generální úklid nepotřebujete. Denně přece neuklízíte ani doma, a přesto se tam cítíte dobře.

OK. Jenže právě i doma se párkrát ročně pustíte do většího úklidu, nebo ne? Často probíhá před Vánocemi, na jaře, nebo když vás prostě popadne chuť na uklízení. A při tomto gruntování často narazíte na netušené vrstvy špíny, že? Nejspíš se nad těmito objevy pokaždé zarazíte a divíte se, kde se tam tolik nečistoty mohlo vzít. Nejste přece žádná čuňátka a o svůj domov vzorně pečujete.

No a teď si vezměte, že v kancelářích je vás na tvorbu špíny daleko víc než doma. Ani ta nejlepší uklízečka nedokáže zázraky. I když bude sebepečlivější, při pravidelném úklidu zkrátka nemá šanci vypucovat každičký detail. Tak jako to nedokážete ani vy při běžném úklidu domova.

 

Generální úklid pod drobnohledem

Jak přesně probíhá generální úklid kanceláře? Univerzální odpověď neexistuje. Vždy záleží na konkrétní situaci a na přáních klienta. Většinou ale dojde na tyto úklidové práce:

 • pečlivé vydrbání dlaždiček na toaletách a v koupelnách 
 • vysávání klimatizace nebo vzduchotechniky 
 • leštění skleněných příček
 • mytí oken
 • utírání prachu z monitorů 
 • drhnutí stolů
 • čištění zásuvkových kontejnerů
 • důkladné umytí všech židlí
 • umývání všech dveří
 • odstraňování pavučin, prachu a hmyzu ze svítidel
 • vyskládání veškerého nádobí ze skříněk a následné drhnutí kuchyňských polic
 • tepování sedaček
 • čistění koberců

 

Jak často probíhá generální úklid kanceláří

Frekvence generálních úklidů nejvíc závisí na velikosti kanceláře, počtu zaměstnanců a taky na tom, v jakých intervalech probíhá pravidelný úklid. Velké kanceláře s desítkami lidí, ve kterých se uklízí každý den, potřebují generální úklid jednou za tři měsíce. V menších objektech postačí půlroční frekvence. No a malé kancelářské prostory stačí vygruntovat jednou za rok.

 

Jak připravit kancelář na generální úklid

Generální úklid sice provádí úklidová firma, ale pokud z něj chcete mít co největší užitek, neházejte jí klacky pod nohy. Naopak aspoň trochu připravte své prostory na důkladné drhnutí, leštění a umývání.

Nebojte, nikdo po vás nechce, abyste kanceláře předuklidili. Stačí, když ze stolů a dalšího nábytku sklidíte co nejvíc věcí. Díky tomu může úklidová firma při generálním úklidu vydrhnout i ty části povrchů, ke kterým se při pravidelném uklízení nedostane, protože jsou zavalené vašimi věcmi.

Velkou pomocí bude také to, když si před generálním úklidem domů odnesete co nejvíc věcí z lednice. Odměnou vám budou blyštivé útroby chladničky i snadnější hledání vašich potravin a nápojů.

 

Žraločí tip

Dobrá úklidová firma vám za generální úklid nepošle fakturu. Tímto gruntováním totiž pomáhá hlavně sama sobě. Díky němu je pak pravidelné uklízení daleko jednodušší.

Že takovou úklidovou firmu neznáte? Už ano! Modrý Žralok, těší nás. Jsme úklidovka, která se postará o čistotu v každé pražské kanceláři. Generální úklidy děláme rádi a na naše náklady.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
zápach v kuchyni

Jak se zbavit zápachu v kuchyni?‍

Jak se zbavit zápachu v kuchyni? Přijdete na návštěvu a tam vás přivítá nelibá vůně? Uznejte sami, že zápach dokáže velmi rychle zkazit první dojem

Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT