uklízení

Úklidu se lze vyhnout

Děti si obvykle rády hrají se svými hračkami stejně jako s lecčím, co kde zrovna najdou a zaujme je to. A jak to pak končí? Například výzvou rodičů k úklidu, která se ale nesetkává s nadšeným přijetím. Hrát si a dělat nepořádek je zábava, kdežto ten následný úklid obtěžuje. A kéž by se to jenom chtělo uklidit samo!
A jak rosteme, přibývají nám povinnosti. A máme tedy mimo jiné i daleko více úkolů, co se uklízení týká. Už nejde jenom o to, dát pár hraček na jejich místo. Už se musí luxovat, vytírat, utírat prach, zametat, vynášet odpadkový koš, musí se… Prostě se musí udělat všechno, co vede k výsledku, jemuž se říká pořádek. Ale jedno se nemění. A sice náš vztah k uklízení. Ten, kdo si neuklízel rád jako malý, zažívá stejně nepříjemné pocity při úklidu i v dospělosti. A v rámci svých možností se uklízení vyhýbá a brání.

Ale uklízení se nedá vyhnout. A v dospělém věku už teprve ne. Zatímco v dětství často došla rodičům trpělivost a uklidili za nás, respektive automaticky udělali to, na co jsme jako děti ještě nestačili, jako dospělí už jsme na to sami. A musíme si s tím nějak poradit.

Zatnout zuby a uklidit si doma, ve společných prostorách panelových domů, v našich kancelářích i na jiných pracovištích? I to samozřejmě někdy musíme zvládnout, když není vyhnutí. Ale naštěstí to nemusíme dělat za každou cenu. Když na to přijde, dají se najít i pomocníci, kteří to udělají za nás. A neočekávají za to ani vděk, ani protislužbu. Bohatě stačí, když jim za odvedenou práci docela normálně zaplatíme.

Například pražská úklidová firma Modrý žralok nabízí kdekomu, že za něj ochotně a samozřejmě i kvalitně uklidí. A nejsou to jenom plané sliby. Tuto firmu si lze skutečně zjednat, dohodnout se na tom, co od ní očekáváme, a máme o vše postaráno tak, jak si to přejeme. A už nikdy nemusíme být otrávení z toho, že bychom měli uklízet, když se nám do toho ani trochu nechce.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT