Jak efektivně uklidit šatnu

Jak efektivně uklidit šatnu

Uklízení šatny či šatní skříně může být pro mnohé z nás velkým oříškem. Ale s dobrým plánem a několika užitečnými tipy se může stát překvapivě snadným. Zde je návod, jak si efektivně uklidit v šatníku.

 

1. Příprava

Než začnete, připravte si několik krabic nebo pytlů pro různé kategorie věcí – jednu pro věci, které chcete darovat, jednu pro věci k recyklaci a jednu pro věci na vyhození. To vám pomůže udržet pořádek během celého procesu uklízení.

 

2. Vyprázdnění šatníku

Vyjměte vše z šatní skříně. Ano, doslova vše. Tím získáte lepší přehled o tom, co vlastně všechno máte, a uvidíte celkový stav šatníku.

 

3. Třídění

Rozdělte oblečení a doplňky do kategorií. Například veškeré kalhoty k sobě, veškeré košile k sobě, atd. To vám umožní lépe rozhodnout, co si ponecháte a co již nepotřebujete.

 

4. Revize oblečení

Podívejte se na každý kus oblečení a položte si otázku: „Nosil(a) jsem to v posledním roce?“ Pokud je odpověď ne, pravděpodobně to nepotřebujete. Ptejte se také, zda vám oblečení stále dobře sedí a zda je ve stavu.

 

5. Organizace

Po důkladném vytřídění věcí a vyčištění celé šatny je čas vrátit věci zpět. Uspořádejte je způsobem, který vám nejlépe vyhovuje. Můžete je organozovat podle typu, barvy, sezóny nebo četnosti nošení. Použít můžete různé šatní organizéry, šatní zásuvky, police a věšáky, což vám pomůže udržet pořádek v šatně dlouhodobě.

 

6. Údržba

Aby vaše šatní skříň zůstala čistá a organizovaná, vyhraďte si čas jednou za čas na rychlý úklid a srovnání oblečení. Tento pravidelný zvyk vám pomůže udržet šatnu čistou a uspořádanou a minimalizovat potřebu velkých úklidů v budoucnosti.

 


Uklízení šatníku může být také skvělou příležitostí k vytřídění oblečení dle vašeho aktuálního stylu a k uvolnění prostoru pro nové kousky. Nenechte se odradit počátečním nepořádkem či nechutí se něčeho zbavit. S každým vyhozeným nebo darovaným kusem se vám bude dýchat lehčeji.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT