Jak mít vždy uklizeno?

Uklizeno lze mít vždy

Kdykoliv my lidé někam zavítáme, zanecháme tam po sobě aspoň nějakou stopu. Někdy skoro nepostřehnutelnou, někdy výraznou, ale vždy tam po nás něco zůstane. A i kdyby si jediné takové naší stopy nikdo nevšiml, jakmile se to opakuje vícekrát, už to neunikne pozornosti. Naše stopy se totiž kumulují a narůstají.
Prostě po sobě zanecháváme stopy. A to nejen ty pozitivní ve smyslu hodnotných výtvorů nebo moudrých myšlenek a krásných vzpomínek, ale i ty negativní, tedy špínu a nepořádek. A pravdou je vlastně i to, že se všude ukládá nějaká ta nečistota i za naší nepřítomnosti. A o žádném místě tak nemůžeme tvrdit, že je tam čisto a taková čistota tam zůstane zachována už navždy.
Jistě, jsou místa, kde je uklizeno pořád, ale to není takovými místy samotnými. Za to, že je někde všechno jako ze škatulky, nemohou žádná specifika daného místa, ale skutečnost, že se tam uklízí. A když chceme mít i u sebe čisto, musíme si tu také uklízet. A když na to nemáme čas, náladu nebo obojí? Nebo když už se nám na to nedostává sil? Pak si můžeme zajistit někoho, kdo to uklidí za nás, a tím pádem se této nepopulární činnosti zbavíme.
Jenže ne každý se uvolí nám uklízet místa, která jsme si zaneřádili nebo která jsme si nechali zaneřádit někým jiným. Ani ostatním lidem se do takové práce obvykle nechce. Leda že bychom jim za ni zaplatili.
A to je vlastně dobrý nápad. Když si totiž zaplatíme třeba pomoc s úklidem od Modrého žraloka, svítá nám naděje na to, že to u nás bude skvěle vypadat. Aspoň tedy dokud si to tam zase znovu nezaneřádíme. Protože úklidová firma Modrý žralok je v našem hlavním městě právě od toho, aby pomáhala s tím, do čeho se lidé nehrnou. Co není populární ani snadnou činností a co je daleko obtížnější, než si někde nepořádek nadělat.
Díky Modrému žralokovi je prostě uklizeno všude. Navzdory tomu, jak my lidé býváme nepořádní.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT