Co vše dělá úklidová firma při úklidu kanceláří?

Chcete svěřit péči o čistotu vašich kanceláří úklidové firmě? Skvělé rozhodnutí! Možná ale netušíte, co vše můžete po úklidové společnosti chtít. Stručná rada zní: Buďte nároční. Detailní přehled úklidových činností včetně jejich typické frekvence vám rádi naservírujeme na dalších řádcích. A jako bonus připojíme i přehlednou tabulku a žraločí tip.

Známé pořekadlo Jiný kraj, jiný mrav platí také pro úklid kanceláří. Je jen a jen na vás, co vše bude zahrnovat úklidový servis. Někomu postačí základní služby dvakrát týdně, jiného uspokojí jen každodenní full-service.

A jste to opět pouze vy, kdo rozhoduje o tom, jak často budou konkrétní úklidové práce probíhat. Někdo bude spokojený, když úklidová firma například vyleští zrcadla jednou týdně, druhý to bude vyžadovat při každém úklidu.

Že odlišné potřeby chápete, ale uvítali byste aspoň nějaké základní vodítko pro inspiraci? Není problém. Z bohatého portfolia našich klientů jsme vytáhli data a pomocí nich sestavili typického klienta úklidové firmy. Jak vypadají jeho požadavky?

Činnosti prováděné při každém úklidu kanceláře

Mezi běžné úklidové práce patří setření prachu z nábytku a dalších povrchů, úklid kancelářských stolů a odstranění skvrn pomocí pečlivě vybraných čisticích prostředků. Úklidová firma se dále postará o mytí a úklid nádobí, vyčistí mikrovlnné trouby i kávovary a vynese odpadky.

Zvláštní péči věnuje čištění a dezinfekci toalet, umyvadel a další sanity. Při každém úklidu vyleští zrcadla a vodovodní baterie. Úklidová firma rovněž vždy doplní ubrousky na ruce, mýdla a toaletní papír. Součástí každého úklidu je samozřejmě také péče o čistotu rohoží a podlah (vysávání a vytírání) a uspořádání zasedaček nebo dalších společných prostor.

Úklidové práce s nižší frekvencí

Některé typy úklidových prací není potřeba provádět při každém úklidu kanceláří. Rozhodně ale není dobré vynechat je úplně, protože pak by vaše pracoviště nepozorovaně přestávalo být příjemným prostředím. Jak vypadá typická frekvence těchto úklidových činností?

 

Týdenní úklid kanceláří

Jednou týdně umyje úklidová firma dveře, vypínače a radiátory. Vydezinfikuje kliky a vyleští obrazovky v zasedačkách. Otře parapety, umyje odpadkové koše a vymění vodu v nádobách na toaletní štětky.

Očista probíhá také na terasách a balkonech. Tam vyprázdní popelníky, umyje nábytek i podlahu. Větší úklid čeká rovněž prostory recepce.

 

Měsíční úklid kanceláří

Na měsíční bázi probíhá například generální úklid koupelen a záchodů. Při něm úklidová firma vycídí všechny dlaždičky a obklady. Hloubkový úklid proběhne také v dalších místnostech. Během něj zmizí pavučiny ze stropů i prach z ploch, které se nacházejí tak vysoko, že na ně při běžném úklidu nejde dosáhnout.

V kuchyňské lince umyje úklidová společnost všechny poličky a dojde i na poctivé vyčištění ledničky. Prokouknou rovněž nohy kancelářských židlí.

 

Kvartální úklid kanceláří

Párkrát do roka je potřeba pustit se do ještě větší hloubky úklidu. Na co si při něm úklidová firma posvítí? Umyje podlahy pod nábytkem, vyčistí podlahové lišty, světla a popřípadě i výlohy.

Vypucuje žaluzie nebo závěsy, z obou stran umyje okna a vymění záclony. No, a když o to budete mít zájem, úklidovka zajistí také tepování koberců a čalouněných sedaček.


Ať máte v úklidu pořádek

Teď už máte o typickém režimu při uklízení kanceláří jasnější představu. Abyste ale v úklidu kanceláří měli ještě větší pořádek, přinášíme vám tabulku s přehledným rozčleněním úklidových činností podle jejich frekvence.

Každý den1x týdně1x měsíčněKvartálně
Setření prachu z
nábytku a
dalších povrchů
Mytí teras a nábytku na terasáchÚklid ledničkyMytí oken (z obou stran)
Odstranění skvrnVysypání popelníků na terasách nebo balkónechGenerální úklid koupelny (mytí dlaždiček a obkladů)Tepování koberců a čalouněných sedaček
Úklid kancelářských stolůMytí dveříMytí všech vnitřních poliček v kuchyňské linceMytí podlah pod nábytkem
Péče o nádobíMytí a dezinfekce klikSetření pavučin na stropěČištění závěsů a žaluzií
Čištění mikrovlnek
a kávovarů
Mytí vypínačůOtření noh kancelářských židlíČištění světelných zdrojů
Vyprázdnění odpadkových
košů
Mytí radiátorůOtření prachu z vysoce položených místVýměna a praní záclon
Vysávání koberců a dalších
typů podlahových krytin
Leštění obrazovek v zasedačkách Čištění výloh
Vytírání podlahVýměna vody v nádobách na WC štětky Čištění podlahových lišt
Čištění a dezinfekce toalet
a další sanity
Úklid prostor recepce  
Čištění umyvadelOtření prachu na parapetech  
Leštění zrcadelMytí odpadkových košů  
Leštění vodovodních
baterií
   
Doplňování mýdla,
toaletního papír, ubrousků
na ruce atd.
   
Uspořádání
společných
prostor (například
zasedacích
místností)
   
Vysávání vstupních rohoží   
Úklid kanceláří rozdělený podle frekvence úklidových činností.

Znovu ale připomínáme, že konkrétní podoba i četnost úklidu záleží jen na vašich potřebách. Tak je nezapomeňte podrobně specifikovat, až budete vybírat tu nejlepší úklidovou firmu právě pro vás.

 

Žraločí tip

Ze spolupráce s úklidovou firmou můžete vytěžit daleko víc než „jen“ úklid kanceláří.  Dobrá úklidovka pro vás zajistí také doplňkové služby. Co mezi ně patří? Třeba zalévání květin nebo prádelní servis. No vážně! Proč byste měli vozit špinavé utěrky, ručníky nebo záclony do prádelny vy, když to za vás udělá úklidová společnost?

Líbil by se vám takovýto kompletní servis? Rádi vám ho zajistíme. Stačí se ozvat.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT