úklidová firma pro SVJ

Jak vybrat úklidovou firmu pro SVJ

Víte, co je noční můrou společenství vlastníků jednotek (SVJ)? Úklid společných prostor bytových domů. A tak není divu, že čím dál víc SVJ raději svěřuje tuhle činnost úklidovým firmám. Pokud se podobné rozhodnutí povedlo prosadit i ve vašem bytovém domě, určitě vám spadl obří kámen ze srdce. Jenže na něm nejspíš máte ještě jeden balvan – musíte totiž vybrat tu nejlepší úklidovou firmu právě pro vaše SVJ. Následující řádky vám pomůžou shodit ze srdce i tento šutrák.

 

10 věcí, které dělá dobrá úklidová firma pro SVJ

1. Hlídá kvalitu úklidu.

Průběžně školí své zaměstnance a zjišťuje, zda dělají vše, jak je dohodnuto. Na namátkové kontroly vyrazí klidně i samotný majitel úklidové firmy. Ten se taky aktivně zajímá o vaši spokojenost. Pravidelně vám volá, aby se ujistil, že je vše v pořádku. Není divu. Vaše spokojenost je v jeho největším zájmu. Když se vám služby úklidové firmy budou zamlouvat, může pro vás pracovat klidně i desítky let. A o tak skvělý obchod by se nechal připravit jen hlupák.

 

2. Nestrká hlavu do písku.

Když se náhodou objeví nějaký problém, vše okamžitě prověří. A pokud zjistí, že se při úklidu nebytových prostor opravdu něco nepovedlo? Omluví se, zjedná nápravu a nabídne adekvátní kompenzaci. Třeba v podobě slevy nebo mimořádného úklidu zcela zdarma.

 

3. Dělá generální úklidy.

Dobrá úklidová firma ví, že i když pravidelné úklidy provádí sebepečlivěji, všechnu špínu během nich nezlikviduje. Proto se do vašeho bytového domu aspoň dvakrát do roka vydá na generální úklid. Přijede s větším počtem pracovníků a klidně celý den bude vše důkladně drhnout a leštit.

 

4. Nešetří na kvalitním vybavení.

Svým pracovníkům pořídí mopy, které opravdu dobře vytírají. Kupuje prověřené čisticí prostředky, které nejen hezky voní, ale taky skvěle fungují. Dobře si totiž uvědomuje, že nekvalitní vybavení povede buď k tomu, že se při úklidu zaměstnanci nadřou jako mezci, nebo k tomu, že výsledek nebude zdaleka stoprocentní. A dobrá úklidová firma nechce ani jedno.

 

5. Mění často vodu.

Rozhodně se neřídí úslovím Co je mokré, to je čisté. Vodu nemění podle tabulek, ale podle aktuální situace. Je venku zrovna blátivo? Zkušení zaměstnanci dobře vědí, že musí pro čistou vodu zajít častěji. A zkušení zaměstnanci dobré úklidové firmy to nejen vědí, ale taky to udělají.

 

6. Pečuje o okolí domu.

Pracovníci dobré úklidové firmy se postarají rovněž o venkovní prostory. Posbírají odpadky, zametou chodníky, a když budete chtít, v období sucha také zalijí okrasnou zeleň.

 

7. Zajistí sněhovou pohotovost.

Předpověď počasí hlásí sněhovou nadílku? Dobrá úklidová firma je připravená odhrnout sníh z vašich chodníků, schodů i nájezdů. Jen jí dejte vědět, že je to opravdu potřeba. Nezřídka se totiž stává, že zatímco na jednom konci Prahy probíhá koulovačka, na druhém nespadla ani jedna sněhová vločka.

 

8. Komunikuje rychle a vstřícně.

Šéf úklidovky nebo váš styčný důstojník bere telefony téměř vždy po prvním zazvonění. A když má zrovna plné ruce práce, protože třeba sám uklízí (Ano! Správný šéf si vyhrne rukávy, když je to potřeba.), zavolá vám co nejdřív zpět. Kvalitní úklidová firma vám pozorně naslouchá a hledá nejlepší řešení pro vaše potřeby i přání.

 

9. Nemění zaměstnance jak listy v kalendáři.

Dobrá úklidovka dokáže poctivé zaměstnance nejen sehnat, ale také si je dlouhodobě udržet. Nemusí tak každou chvíli zaškolovat nováčky. Má úklidový tým, který je nejen stabilní, ale taky dostatečně velký. Díky tomu snadno zajistí kvalitní náhradu, když „vaše“ uklízečka zrovna stůně.

 

10. Myslí na nečekané.

Má pořádné pojištění. Když nechtěně něco rozbije, bez problémů nahradí i větší škodu.

úklid společných prostor SVJ

 

Proč na úklid společných prostor SVJ najmout profi firmu

Že se vás výběr úklidové firmy zatím netýká, protože pořád váháte, jestli je to pro váš bytový dům to pravé ořechové? Zkuste do svého rozhodování přibrat ještě tyto 3 nezpochybnitelné přednosti úklidových firem.

 

Stoprocentní spolehlivost. Co se stane, když některý spoluvlastník onemocní nebo odjede na dovolenou zrovna v době, kdy má na starosti úklid společných prostor? Nalijme si čistého vína. Jen málokdo z vašich sousedů si domluví výměnu úklidu s někým jiným. Nejspíš vás tak čeká minimálně týden ve špinavých nebytových prostorech.

Tohle se vám s úklidovou firmou rozhodně nikdy nestane. Dobrá úklidovka v případě potřeby vždy zajistí náhradu. I kdyby se k vám měl s mopem vypravit samotný majitel.

 

Standardizace kvality. Nejspíš to znáte také. Zatímco jeden soused si na úklidu dává pořádně záležet, druhý vše jen tak rychle proletí, aby se neřeklo. Někdo používá kvalitní a voňavé saponáty, jiný do kbelíku nalije trochu tekutého mýdla, nebo se dokonce se žádným čisticím prostředkem neobtěžuje. 

Když si vaše nebytové prostory vezme do parády úklidová firma, budou pokaždé uklizeny stejně dobře. Spolupráce s úklidovkou vám tak přinese nejen trvale příjemné prostředí, ale taky utne nekončící dohadování o kvalitě úklidu mezi sousedy.

 

Úspora času. I kdyby na vás úklid vyšel jen dvakrát do roka a trval pokaždé jen hodinu, je to pořád váš čas. A toho nikdo z nás nemá nekonečně. Chcete dvě hodiny strávit raději s koštětem v ruce, anebo třeba na procházce či v kině?

Vážíte si svého času, energie i nervů? Chcete si je šetřit na lepší činnosti, než je uklízení nebo handrkování kolem úklidu? Vypusťte na úklid společných prostor žraloka. Toho modrého. Jsme Modrý Žralok – úklidová firma, která si vezme do parády kterýkoliv pražský bytový dům. Stačí se ozvat. Telefonicky, e-mailem, přes formulář nebo na WhatsApp.

 

Žraločí tip

Důvěřujte, ale prověřujte

Teď už ale zpoza deštníku znalecky obhlédnete terén, a když na chodníku spatříte plno kalužin, začíná vám docházet, že úklidová firma v tom nejspíš bude nevinně. Záhy se vaše tušení promění v jistotu. Všimnete si totiž, že od travnatého plácku vedou po chodníku bahnité stopy přímo k vašemu vchodu.

Ani ta nejlepší úklidovka nedokáže zázraky. Jen co opustí dokonale vypucovaný dům, může do něj vejít zablácené dítě, urousaný pes nebo dospělák, který ignoruje rohože. V tu ránu je po čistotě, která ještě před okamžikem vládla vašim nebytovým prostorům.

Jasně. Když máte důvodné podezření, že k vám úklidová firma opravdu nedorazila nebo že odvedla špatnou práci, rozhodně ji kontaktujte. Jestli ale venku zrovna vládnou třeba podzimní plískanice, není od věci nejdřív se zamyslet, zda problém nevznikl jinak.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
zápach v kuchyni

Jak se zbavit zápachu v kuchyni?‍

Jak se zbavit zápachu v kuchyni? Přijdete na návštěvu a tam vás přivítá nelibá vůně? Uznejte sami, že zápach dokáže velmi rychle zkazit první dojem

Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT