jak si udělat z úklidu zábavu

Jak si udělat z úklidu zábavnou činnost?

Pokud patříte mezi část populace, která domácímu úklidu zrovna moc neholduje a vyhýbá se mu obloukem, měli byste nyní zbystřit. Druhá část lidí si totiž úklid užívá a bere ho jako odpočinkovou činnost, při které si vyčistí hlavu. Správný a pravidelný úklid je důležitý nejen pro naše zdraví, ale i pro psychickou pohodu. Přesto se pro nás často stává nudnou rutinou, kterou už časem děláme jen z nutnosti. A my vám dneska poradíme, jak si ho udělat zábavnějším!

 

Předcházejte velkému úklidu!

Zbytečný nepořádek

Den končí, když přijdete unavení, strhaní a pořádně hladoví domů. Už se nechce skládat oblečení zpět do skříně, koš na vhození ohryzku od jablka je moc daleko a špinavé nádobí akorát položíte na sebe, ať působí uklizeněji. Nemusíte mít strach, děláme to občas všichni. Avšak tímto dáváte vzniku jednomu pojmu, který mnohé děsí. Nepořádku.

Myslete na to, že přesně takhle to začíná. Jedno tričko na židli, jeden sešit rozložený na stole, neustlaná postel. Jenže když přijdete další den domů a uvidíte na židli viset už jedny kalhoty, byla by to dvakrát tak velká práce jak včera, což hned zavrhnete a prádlo se na židli začíná hromadit. Jakmile ho máte po týdnu uklidit, je to práce na několik desítek minut. Přitom stačilo sedm dní zpět uklidit jen jedno tričko – jak prosté, že?

 

Rychlý ranní úklid

Máte ráno pár minutek před odjezdem? Využijte je k rychlému úklidu! Pokud jste byli včera moc unavení a nestihli malé úkoly jako třeba umýt nádobí, vynést koš nebo vyklepat deku, proč to neudělat ráno? Nebudete na to muset celý den myslet a večer přijdete do již uklizeného domu.

 

Řekněte si důvody, proč chcete uklízet

  • Chci mít vše na svém místě a vyhnout se hledání
  • Chtěl/a bych se cítit uvolněně a mít dobrou náladu
  • Kdyby přišla nečekaná návštěva, vyhnu se trapasu
  • Dělám to pro své zdraví
  • Při úklidu jsem v pohybu
  • A další…

 

Maličkosti, které vám pomohou

Hudba

Zapnout si do uší své oblíbené písničky a u toho uklízet je příjemné samo o sobě. Čas vám tak bude rychleji utíkat a stihnete toho více. Takové veselé písničky vás roztančí a navodí skvělou atmosféru.

 

Naplánujte si úklid

Předtím, než se do samotného domácího úklidu pustíte, naplánujte si, co vše byste chtěli stihnout. Nečekaným okolnostem bohužel nezabráníte, ale když budete mít práci rozvrženou, lépe je při úklidu vašeho domu budete zvládat.

 

Neuklízejte sami

Vadí vám, že při úklidu váš partner sedí na gauči a kouká na televizi? Zapojte ho do úklidu! Nejen, že když vás bude více, tak snadno chytíte uklízecí náladu, ale dokonce si úklid i více užijete, když na něj nebudete sami. Koneckonců, kdo by vydržel sedět a koukat, jak všichni okolo uklízejí?

 

Vyhraďte si uklízecí dny

Rozvrhněte si, kdy máte na úklid čas a naplánujte si, co v který den stihnete. Když se naučíte, že v pátky se luxuje, vaše mysl to už bude po nějaké době sama vyžadovat a připomínat.

 

Kupujte si nové prostředky a pomůcky

Koho by nebavilo testovat nový lux nebo zkoušet nový saponát? Jednou za čas si udělejte radost a kupte si něco nového, díky čemu si úklid oživíte. Nemusíte nutně utrácet tisíce za novou techniku, postačí jiná barva hadry či změna vůně aviváže.

 

Odměňte se!

Zvládli jste úklid celého domu? Dejte si něco dobrého, pusťte si váš oblíbený film, zkrátka si dejte nějakou odměnu. Zasloužíte si ji.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT