efektivní úklid paneláku

Jak efektivně na úklid společných prostor bytových domů?

Život v bytovém domě má mnoho výhod, ale s tím přicházejí i určité povinnosti. Jednou z nich je udržování společných prostor v čistotě. Pro správce a majitele bytových nebo panelových domů to může být náročná úloha, ale s dobrým plánem a organizací může být úklid efektivní a snadný.

Přečtěte si naše tipy, jak zorganizovat úklid ve společných prostorách.

 

Vymezte klíčové úklidové zóny

Nejprve si udělejte přehled o všech společných prostorách v bytovém domě, které potřebují úklid. To může zahrnovat chodby, schodiště, výtahy, vstupní prostory a další společné prostory. Nezapomínejte i na zábradlí, zvonky, okna, vchodové dveře či světla. Rozdělení na jednotlivé zóny vám usnadní organizaci práce.

úklid společných prostor

Vytvořte základní kámen efektivního úklidu

Když máte rozvrženo, kde všude uklízet, je čas plánovat.

Vytvořte plán, kdy a jak často budete jednotlivé prostory či části domu uklízet.

Plán by měl obsahovat četnost úklidu pro každou oblast, stanovené úkoly a zodpovědné osoby. Nezapomeňte o plánu úklidu informovat i ostatní, ať předejdete dohadům, že někdo nevěděl.

Pravidelná kontrola kvality úklidu a řešení případných nedostatků zajistí udržení standardu čistoty. Nemusíte po každém úklidu běhat v bílých rukavičkách, ale jasně si předem stanovte a komunikujte, jak má kvalitní úklid vypadat. Prevence a péče o dlouhodobou údržbu společných prostorů mohou snížit náklady a zvýšit životnost vybavení.

Ulehčete si organizaci a zařiďte si společnou úklidovou komoru

Zajistěte, aby byly ve společných prostorech k dispozici veškeré potřebné čisticí prostředky, náčiní a sáčky na odpadky. Usnadníte práci sobě i všem nájemníkům.

Investice do kvalitního vybavení může zvýšit účinnost úklidu. Použití ekologicky šetrných čistících prostředků zase snížit negativní vliv na životní prostředí.

jak efektivně uklízet bytový dům

Šetřete čas, peníze i nervy! Delegujte!

Je toho příliš a i přes veškeré úsilí, komunikaci i zařizování neodpovídá úklid vašim představám? Delegujte!

Někde již standard, jinde se teprve rozhodujete, zda úklid budete stále řešit svépomocí nebo investovat do úklidové firmy. Dle našich zkušeností víme, že i ti nejzarytější odpůrci z řad nájemníků si delegování úklidu nakonec pochvalují.

 

Důkaz místo slibů. Vyzkoušejte!

Váháte, zda je pro vás úklidová firma správná volba? Nevíte, na co se zaměřit při výběru té pravé pro úklid společných prostor vašich paneláků?

Přečtěte si náš článek 10 kritérií pro výběr ideální úklidové firmy.

Pravidelnost úklidu je základním faktorem pro zachování čistého a příjemného prostředí. Úklidová firma Modrý žralok je tu pro váš úklid bez starostí. Podívejte se na naší nabídku nebo si rovnou objednejte nezávaznou kalkulaci.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT