dobrý úklid

5 D dobrého úklidu kanceláří

Víte, jak poznáte dobrou úklidovou firmu? Dodržuje pravidlo 5 D: diskrétnost, důvěryhodnost, důkladnost, důmyslnost a dochvilnost. Rádi půjdeme se svou kůží na trh a ukážeme vám, jak konkrétně tyhle zásady ctíme v Modrém Žraloku.

 

Diskrétnost

Jak diskrétnost souvisí s vysavačem a prachovkou? Dost zásadně. Čisté pracovní prostředí prospěje vaší produktivitě, zdraví i pohodě. Jenže všechny tyhle výhody přebije pachuť toho, když si uklízečka pustí jazyk na špacír. Jakmile začne všude možně rozhlašovat, jak to u vás vypadá, co vše na pracovišti máte, nebo že jste děsná čuňata, místo pohody u vás zavládne rozčarování. Oprávněně.

I když by se mohlo zdát, že diskrétnost je mezi úklidovými firmami samozřejmostí, bohužel tomu tak není. A proto raději hlásíme, že nikdy nikde nevyslepičíme, co jsme ve vašich kancelářích zahlédli. Nejsme slepice, ale žraloci. Ti modří. Ti, kteří se zakousnou do úklidu a z kanceláře vynášejí jen odpadky, a ne klepy.

 

Důvěryhodnost

Možná vám není příjemné vydat svou kancelář napospas cizím lidem. Možná se bojíte toho, že se vám na pracovišti něco ztratí nebo že úklidovka něco poškodí či rozbije.

Vaše pocity naprosto chápeme. A rozumíme i tomu, že některé firmy proto raději povolají do úklidové zbraně příbuzné nebo známé. Ostatně napsali jsme o tom i článek Úklidová firma nebo známá na úklid. Poctivě v něm porovnáváme výhody a nevýhody obou řešení.

 

Co děláme pro důvěryhodnost v úklidové firmě Modrý Žralok?

  • Minimalizujeme střídání uklízeček. Je jasné, že důvěra se buduje dlouhodobě. Není proto nic horšího, než když se u vás uklízečky střídají častěji než roční období.
  • Stavíme vaši spokojenost na první místo. Může to znít jako fráze, ale opravdu si uvědomujeme, že dobré jméno máme jenom jedno. A tak děláme vše pro to, abyste s našimi úklidovými službami byli spokojeni. No a cesta k vaší spokojenosti začíná už výběrem našich spolupracovníků. Na něm si dáváme skutečně záležet.
  • Platíme pojištění odpovědnosti. I nám se může stát, že nechtěně něco poškodíme nebo rozbijeme. Nejsme neomylní, ale případné škody snadno nahradíme díky pořádnému profesnímu pojištění.

 

Důkladnost

Dobrá úklidová firma se rozhodně neřídí heslem Co je mokré, to je čisté. Místo toho ctí motto Když už něco děláš, tak to dělej pořádně. Jak se to projevuje v praxi? Určitě nejen tím, že často mění vodu v kbelících.

Mezi projevy důkladnosti patří třeba i to, že se úklidová firma sama od sebe párkrát do roka pustí do generálního úklidu. Dobře totiž ví, že i když jsou pracovníci při pravidelném úklidu sebepečlivější, veškeré nečistoty se jim zlikvidovat nepodaří.

 

Důmyslnost

Zkušená úklidová firma má vyladěné procesy a postupy. Používá selský rozum i logické posloupnosti. Při úklidu například postupuje od shora dolů. Nejprve setře prach, pak vyleští nábytek a až nakonec se pustí do vysávání a vytírání.

Abyste byli s úklidem kanceláře maximálně spokojeni, dobrá úklidová firma připraví pro své zaměstnance podrobné pokyny i přehledné tabulky nebo check-listy. Díky tomu uklízečky nezapomenou ani na tu nejmenší drobnost.

 

Dochvilnost

Při úklidu kanceláří se dochvilnost projevuje trošku jinak, než jsme zvyklí. Nejde totiž o to, v kolik uklízečka přijde, ale o to, v kolik odejde. Nebo přesněji: V kolik má hotovo.

Na první pohled se může zdát, že jde o banalitu. Představte si ale, že úklidovka vaše kanceláře uklízí ráno a na poslední chvíli se dozví, že příslušná pracovnice onemocněla.

Sehnat takto narychlo adekvátní náhradu, to není úplně jednoduché. Dobré úklidové firmy ale mají dostatečně velký tým. Skvělé úklidovky navíc pracují s časovými rezervami. Plánují úklidové práce tak, aby byly vždy hotové nejpozději včas.

Chcete mít tuhle jistotu i vy? Rádi se postaráme o úklid v kterékoliv pražské kanceláři. Ozvěte se, ať máte své pracoviště co nejdřív jako ze škatulky!

 

check list úklidu

Žraločí tip

Jízdní řády kvalitního úklidu

Dobrá úklidová firma pozorně vyslechne vaše přání. Podle nich pak připraví přehledný dokument, který slouží podobně jako jízdní řád. Díky němu úklidový tým přesně ví, co, kdy, kde a jak uklidit.

Chcete mít jistotu, že vaše kancelář bude hned napoprvé uklizená podle vašich představ? Požádejte úklidovou firmu, ať vám úklidový jízdní řád předloží. Anebo se rovnou podílejte na jeho vzniku. Může mít podobu dokumentu s odrážkami, tabulky nebo check-listu.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
zápach v kuchyni

Jak se zbavit zápachu v kuchyni?‍

Jak se zbavit zápachu v kuchyni? Přijdete na návštěvu a tam vás přivítá nelibá vůně? Uznejte sami, že zápach dokáže velmi rychle zkazit první dojem

Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT