paní na uklid

Úklidová firma nebo známá na úklid: Co zvolit pro vaši kancelář?

Váháte, jestli máte úklid kanceláře svěřit profesionální firmě, anebo se obrátit na některou vaši známou? Poradíme vám, co je dobré zvážit při rozhodování, porovnáme výhody a nevýhody obou řešení a v závěru přineseme tradiční žraločí tip.

 

Co dát na misky vah

Univerzální může být omáčka, lepidlo nebo hráč volejbalu, ale rozhodně ne doporučení, komu svěřit úklid kancelářských prostor. Do hry totiž vstupuje celá řada proměnných. Až se budete rozhodovat, jestli o čistotu vašich kanceláří bude pečovat úklidová firma, nebo úklid svěříte vaší známé, dobře zvažte aspoň tyto tři faktory:

  • Velikost kanceláře – Pokud jde jen o desítky čtverečních metrů, může být po domácku provedený úklid od vaší známé dostatečný. Pravděpodobně za něj taky zaplatíte méně peněz.
  • Frekvence úklidu – Přejete si, aby úklid kanceláří probíhal každý den? V tom případě je sázkou na jistotu smlouva s úklidovou firmou. Vaše známá totiž nemusí mít čas všech pět dní v týdnu. A hlavně – těžko za sebe bude hledat náhradu, když třeba onemocní nebo bude doprovázet k doktorovi člena rodiny.
  • Druh úklidových prací – Líbilo by se vám, kdyby součástí úklidu bylo třeba i tepování koberců nebo sedaček? Pak oslovte raději profi úklidovku. Ta má na tyto úklidové práce kvalitní vybavení a rozhodně podobné činnosti nebude dělat poprvé.

 

Přednosti úklidové firmy

Ve prospěch profi úklidovky jasně hovoří zkušenosti. Ani ta nejsnaživější známá na úklid nemá šanci dohnat léta praxe, která má úklidová firma s čisticími prostředky, speciálními přístroji a spoustou různorodých situací.

Úklidové firmy si navíc během tisíců oduklízených hodin přišly na ten nejefektivnější systém práce a vytvořily si check-listy nebo manuály, které jim pomáhají udržovat vysokou kvalitu úklidu. Ty nejlepší pak samozřejmě také s klienty pravidelně rozebírají, jak jsou spokojení s úklidem, a hledají další a další zlepšováky.

Profesionální úklidové společnosti bez problémů rovněž zajistí adekvátní náhradu za nemocnou uklízečku. Mají také dostatek pracovníků na úklid velkých kancelářských prostor. Naprosto zásadním rozdílem je pak to, že úklidová firma má uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu. Pokud vám při úklidu nechtěně poškodí drahý stroj, snadno vám vzniklou škodu nahradí. Co se ale stane, když se v podobné situaci ocitne známá na úklid, která by na nový stroj musela vydělávat několik let?

 

V čem úklidovou firmu jasně poráží známá na úklid

Největší výhodou této varianty je fakt, že si můžete vybrat konkrétní osobu, která u vás bude uklízet. To se vám v žádné úklidové firmě nepoštěstí. S tím souvisí i další přednost známé na úklid: Máte k ní důvěrnější vztah hned od prvních okamžiků. Jasně, ten často vzniká i se zaměstnanci úklidových firem. Ale vybudování důvěry aspoň chvíli trvá.

 

Plusy a minusy úklidových firem a známých na úklid

Srovnávané faktory

Úklidová firma

Známá na úklid

Profesionální vybavení

+

Skvělá znalost čisticích prostředků

+

Zajištění náhrady při nemoci atd.

+

Úklid velkých prostor

+

Speciální přístroje a technika

+

Pravidelné hodnocení kvality úklidu

+

Pojištění odpovědnosti

+

Administrativní zátěž (smlouvy, odvody atd.)

+

Flexibilita

=

=

Důvěryhodný vztah hned od začátku

+

Výběr konkrétní uklízečky

+

Cena

+

 

Úklidovka, která se zakousne do každé nečistoty

Vyhrává u vás úklidová firma a máte kanceláře v Praze? Rádi vám je budeme opečovávat. Jsme Modrý Žralok a čistotou jsme posedlí. Řídíte se heslem Důvěřuj, ale prověřuj? Dobře děláte. Proto nejdřív koukněte, proč zákazníci dávají našemu uklízení plný počet hvězdiček.

 

Žraločí tip

Nemáte mezi známými nikoho, komu byste mohli svěřit úklid kanceláří? Pak si možná říkáte, že prostě zveřejníte inzerát, pomocí kterého najdete nějakou paní na úklid. Pokud máte malou kancelář, může to fungovat.

Pamatujte ale na to, že u soukromé uklízečky, kterou vůbec neznáte, by v naší tabulce bylo ještě méně plusů než u známé na úklid. Například k ní rozhodně nebudete mít od začátku takovou důvěru jako ke své známé. Podrobné srovnání servisu, který vám poskytne paní na úklid a úklidová firma, najdete v našem dalším článku.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT