noční úklid

Kdy je nejlepší čas na úklid kanceláří

„Ráno, odpoledne, večer, nebo snad přes den? Fakt nevím, na kterou denní dobu si domluvit úklid kanceláří!“ Těžké rozhodování? Chápeme. Ale máme pro vás dobrou zprávu: Nejlepší čas na úklid je ten, který vyhovuje vám. Že je to rada jak od chytré horákyně? Rádi přidáme konkrétnější a pečlivě porovnáme výhody a nevýhody úklidů v různých denních dobách.

 

Ranní úklid

Výhody

 • Úklid nikoho neruší. V časných ranních hodinách nejspíš vaše kanceláře zejí prázdnotou. Uklízečka tak od práce nevytrhne opozdilce, kteří se občas v kanclu zdrží i po klasické pracovní době.
 • Opozdilci nepoťapou čerstvě vytřenou podlahu. Během odpoledních nebo večerních úklidů se snadno může stát, že jen co uklízečka vypucuje podlahové krytiny, projde se po nich váš zaměstnanec, který zůstal v práci déle. Na vytřené podlaze tak můžou zůstat šlápoty. To při dobře nastaveném ranním úklidu nehrozí.
 • Intenzivnější pocit čistoty po příchodu do práce. Prach se tvoří i přes noc. Když ho uklízečka setře ráno, budete mít v kanceláři o něco čistěji, než když to udělá už večer. Také čerstvě vytřená podlaha nebo decentní vůně saponátů vám po příchodu na pracoviště dodá intenzivnější pocit čistoty.

Nevýhody

 • Horší shánění náhrady za nemocnou uklízečku. Když přes noc „vaše“ uklízečka onemocní, bude mít úklidovka celkem hoňku, aby stihla sehnat náhradu a včas ji vyslala do vaší kanceláře. Zkušená úklidová firma s dostatečně početným týmem a dobře nastavenými procesy si ale poradí i s těmito nástrahami ranního úklidu. Ve skvělé úklidové firmě v nouzových případech vyrazí do akce s luxem a mopem klidně i její majitel.
 • Rušení ranních ptáčat. Pokud máte volnou pracovní dobu nebo akční a zodpovědné zaměstnance, může se stát, že si občas přivstanou a začnou pracovat dříve. V kanceláři je pak může zvuk vysavačů rušit. Nutno ale podotknout, že ranních ptáčat bývá podstatně méně než těch, kteří se v práci raději zdrží trochu déle.

 

Odpolední a večerní úklid

Výhody

 • Jistota, že se vše stihne. I kdyby úklidové firmě na poslední chvíli onemocněla uklízečka, má spoustu času zajistit náhradu. A čas hraje úklidové firmě do karet i v případě, že jsou vaše kanceláře zrovna víc znečištěné než obvykle. Třeba proto, že jste v nich pořádali nějakou akci, nebo kvůli tomu, že je venku blátivo.
 • Prostor pro větší pečlivost. Delší časové okno s sebou přináší také větší klid na uklízení. A věřte, že když nemusí úklidovka spěchat, připraví pro vás daleko příjemnější prostředí, než kdyby musela uklízet pod časovým presem.

Nevýhody

 • Opozdilci znesnadňují úklid. Pokud umožňujete zaměstnancům, aby zůstali v kanceláři i po konci klasické pracovní doby, může se stát, že budou při úklidu překážet. Řešení je ale celkem snadné. Stačí si domluvit úklidový čas tak, aby nezačínal hned po konci pracovní doby. Přidejte třeba hodinový odstup, a hned snížíte počet třecích ploch.
 • Uklízení ruší zaměstnance pracující přesčas. Vaše zaměstnance možná vytrhne z pracovní pohody zvuk vysavače nebo intenzivní aroma čerstvě použitého čisticího prostředku. Řešení je stejné jako v předchozím bodě. A koneckonců platí i pro ten následující.
 • Nebezpečí úrazu. Opozdilci se musí vypořádat nejen s vyrušováním, ale také třeba s kluzkými podlahami.

 

Víkendový úklid

Výhody

 • Skutečný klid na úklid. O víkendu je ve většině kanceláří prázdno. Uklízečkám tak opravdu nikdo nekomplikuje práci. Víkendové dny jsou rovněž vhodnou dobou na generální úklidy.
 • Uklízení za přirozeného světla. Na podzim a v zimě probíhají ranní a večerní úklidy už za tmy. Nečistoty jsou ale lépe vidět na přirozeném světle, a tak je dobré aspoň jednou týdně uklízet během dne. Navíc díky tomu ušetříte i nějakou tu korunu za svícení.

Nevýhody

 • Potíže se zpřístupněním pracoviště. Pokud máte kancelář pronajatou, je možné, že víkendové uklízení narazí na některá omezení spojená například s alarmy nebo s bezpečnostní službou.
 • Mimořádné akce naruší úklidový harmonogram. Možná o víkendu tu a tam pořádáte nějakou konferenci, dny otevřených dveří nebo třeba oslavu. Nezapomeňte proto na tyto mimořádné události zavčas upozornit úklidovou firmu. Jistě pro ni nebude problém zařídit se tak, abyste i přes tuto drobnou komplikaci měli v pondělí ráno dokonale uklizenou kancelář.
vytírání kanceláří v Praze

Jaká doba nejvíc vyhovuje úklidovým firmám?

Je veřejným tajemstvím, že úklidovky mají většinou radši odpolední a večerní úklidy. Proč? Protože mají jistotu, že vše stihnou, a tak si na úklidu můžou dát opravdu záležet. Ze stejného důvodu milují také víkendové uklízení.

Ale skutečně platí to, co jsme avizovali v úvodu: Nejlepší čas na úklid je ten, který vyhovuje vám. Že je to ráno? To je naprosto v pořádku. Kvalitní úklidová firma má nastavené procesy ranního úklidu tak, že vaše kanceláře budou jako ze škatulky ještě před příchodem prvních zaměstnanců.

Hledáte spolehlivou úklidovou firmu, která se flexibilně přizpůsobí vašim potřebám? Už nehledejte. Právě jste ji našli. Modrý Žralok je úklidovka, která si vezme do parády úklid kterékoliv pražské kanceláře. V době, která vám vyhovuje nejvíc.

 

Žraločí tip

Říkáte si, že většinu dnů by se vám úklid hodil spíš večer, ale pondělní ráno byste chtěli zahájit v kanceláři, která nebyla uklizená naposledy v pátek? Domluvte si nedělní úklid. V dobré úklidovce to nebude problém.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
zápach v kuchyni

Jak se zbavit zápachu v kuchyni?‍

Jak se zbavit zápachu v kuchyni? Přijdete na návštěvu a tam vás přivítá nelibá vůně? Uznejte sami, že zápach dokáže velmi rychle zkazit první dojem

Jak vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie?

Jak snadno vyčistit žaluzie? Žaluzie slouží především jako ochrana před přímým slunečním světlem, ale chrání nás i před zvědavými pohledy zvenčí, dodávají pocit soukromí a

Jak vyčistit pračku?

Jak vyčistit pračku

Jak vyčistit pračku Pračka patří mezi moderní spotřebiče, bez kterých si svůj každodenní život už ani neumíme představit. I když nám přináší úsporu našich sil

NEZÁVAZNĚ POPTAT