úklid firemní kuchyňky

4+1 tip: Jak na úklid kancelářských kuchyněk

Víte, jaké statistice vévodí kancelářská kuchyňka? Je to jediná místnost, ve které se během týdne aspoň mihne naprostá většina vašich zaměstnanců. O to větší důvod udržovat ji hezky čistou a uspořádanou. Že na to máte úklidovou firmu? Bezva. Tak právě pro vás přinášíme pár tipů, díky kterým z této spolupráce vytěžíte daleko víc.

Chcete mít kuchyňku ještě zářivější než dosud? Pomáhejte úklidové firmě. Nebojte! Nikdo po vás nechce, abyste si navlékli gumové rukavice a začali pucovat ledničku. Jde o drobnou výpomoc, která vám zabere jen pár sekund, ale úklidovce ušetří mnoho minut. O co jde? To představují první dva tipy.

V dalších dvou pak poradíme, co byste naopak měli požadovat od úklidové firmy, která pečuje o vaši kuchyňku. No, přesněji se to má takto: U dobré úklidové firmy nic z toho požadovat nemusíte. Tyhle činnosti totiž dělá automaticky.

V tradičním Žraločím tipu pak prozradíme, jak zajistit, abyste po příchodu do práce našli nádobí na svém místě. Připraveni? Tak pojďme na to!

 

1. Myčka – čtyři drobnosti s velkým přínosem

Máte padla a už se těšíte domů? Chápeme. Před odchodem ale ještě prosím zapněte myčku. Co jedno stisknutí tlačítka přinese? Když k vám dorazí úklidová firma, bude už umyto. Díky tomu uklidí první várku nádobí a případně do myčky naskládá další. Malý krok pro vás, velká pomoc pro úklidovku.

Pomáháte rádi? Hned vám dáme další příležitost. Nechejte nádobí trochu odmočit nebo ho lehce opláchněte. Hrnky od čaje, kávové šálky, talíře od oběda – když jsou tyhle kousky nádobí silněji znečištěné nebo je v nich zaschlá špína, mnohdy je nedokáže vypucovat ani myčka.

Dobře si také promyslete, které věci je lepší do myčky nedávat. Ne každé nádobí je uzpůsobené pro tento typ mytí. Některé by se mohlo v myčce rozbít a další by tam zase mohlo nadělat pěknou paseku. Přeborníkem v této činnosti je pomerančová dužina na komponentech odšťavňovačů. Do myčky je proto radši nedávejte.

A ještě jedna praktická poznámečka: Když se vám myčka rozbije, určitě to dejte zavčas vědět úklidové firmě. Přijede k vám o něco dřív, aby stihla umýt všechno nádobí ručně.

úklid kancelářské ledničky

2. Lednička jako ze škatulky

Ledničkový fígl je jednoduchý. Každý pátek si z chladničky odneste všechno jídlo, které jste během týdne nesnědli. Úklidová firma díky tomu snadno umyje vnitřek ledničky. Až ji v pondělí znovu otevřete, bude zářit čistotou.

 

3. Péče o elektrospotřebiče

Vodní kámen, to je prevít. Ale pod dozorem dobré úklidovky mu ve vaší rychlovarné konvici nebo kávovaru pšenka nepokvete. Každý den totiž z těchto kuchyňských pomocníků vyleje zbytek vody a jednou za čas jim dopřeje odvápňovací kúru.

Tuhle čistotu ocení nejen vaše oči, ale taky jazyk. Uvidíte, že nápoje připravené v odvápněných přístrojích vám budou chutnat daleko víc.

Chcete mít kuchyňské elektrospotřebiče přes noc raději vytažené ze zásuvky? Ať už je za tímto vaším požadavkem obava z bezpečnostních rizik, snaha o úspory nebo jakýkoliv jiný důvod, řešení je snadné. O vše se postará úklidová firma. Stačí jí předat jasné instrukce.

 

4. Generální úklid odstraní zažranou špínu

I když se úklidová firma stará o vaši kuchyňku sebepečlivěji, při běžném úklidu nemá šanci vydrhnout vše k naprosté dokonalosti. To není selhání, ale nevyhnutelný fakt. Selháním by bylo, kdyby se s tímto faktem úklidovka smířila.

Dobrá úklidová firma se místo toho raději v pravidelných intervalech pustí do generálního úklidu. Ano, i v kuchyňce. Vyskládá veškeré nádobí a vydrhne vnitřky poliček. Posvítí si také na příborníky, které má špína obzvlášť ráda. Vydrhne obklady a další kuchyňkové propriety.

Chtěli byste, aby u vás uklízela společnost, která tohle vše dělá automaticky? Pokud sídlíte v Praze, máme pro vás skvělou zprávu. Modrý Žralok je úklidová firma, která si vezme do parády nejen vaši kuchyňku, ale stejně důkladně a důmyslně uklidí celou vaši kancelář. Chcete? Pište nebo volejte!

 

Žraločí tip

Zasedací pořádek pro nádobí 😃

Nesnášíte, když je vaše oblíbená sklenička zašantročená v jiné poličce? Vytvořte „zasedací pořádek“ pro vaše nádobí a zvěčněte ho. Fotku můžete nalepit na vnitřní stranu každé poličky nebo ji předejte úklidové firmě. Díky tomu každé ráno najdete i tu nejposlednější lžičku na správném místě.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT