Mytí výtahu od úklidové firmy

Jak jsme umyli a naleštili výtah za miliony?

V březnu tohoto roku mi volal pán z firmy, která dodává a montuje výtahy. Říkal mi, jestli myjeme i výtahy. Řekl jsem mu, že jsme se ještě nikdy s tímto konkrétním přáním nesetkali, ale že určitě není problém výtah umýt. Pro spokojenost zákazníků se snažíme udělat téměř cokoliv, pravidelně například ručně drhneme houbičkami na nádobí dlažbu v průchodu domu, ale výtah z broušeného skla jsme ještě neměli tu čest mýt. Pánovi jsem řekl, zda mi může poslat nějaké fotky, abych si udělal představu o tom, jak náročný tento úklid bude.

Když jsme přijeli do vily, kde výtah stál, všimli jsme si, že výtah je velmi zaprášen ze všech stran od stavebního materiálu a je hodně upatlaný. Úklid výtahu nám zabral celé dva dny, i když jsme si mysleli, že to zvládneme rychleji. Úklid výtahu se prováděl zevnitř a zvenčí. Zevnitř šachty jsme museli jezdit na kabině, abychom se dostali do všech částí a mohli je dobře umýt. Zvenku výtahu bylo schodiště, na kterém nebylo lešení. Tudíž přístup se se snižujícím každým schodem velmi ztěžoval. Proto jsme na úklid používali teleskopickou tyč s rozdmývákem. Mytí výtahu proběhlo asi 4x, akce byla dosti fyzicky náročná, co se týká přístupu ke všem částem výtahu. Kdyby kolem výtahu bylo lešení a uvnitř výtahu nebyla kabina, ale také lešení, úklid by byl hračka. Samotný úklid jsme zvládli, oříšek úklidu bylo výtah naleštit a přenechat bez šmouh. Jelikož výtah byl dělaný z broušeného skla, bylo na něm vidět každičké šmouhy. Pomocí Clinu, papírových utěrek a dalšího úklidového vybavení jsme výtah několik hodin leštili. Nové šmouhy se vždy objevily potom, co se sklon slunečního záření změnil. Tento úklid byl pro nás velmi zajímavou zkušeností, zákazník byl spokojen, my jsme byli ale fyzicky vyřízeni.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Další články
Jednorázové využití úklidové firmy

Jak jednorázově využít úklidovou firmu?

Jak jednorázově využít úklidovou firmu? Pokud plánujete velkou akci, chystáte jarní úklid domácnosti, nebo jen potřebujete pořádně uklidit, určitě se vám bude hodit pomocná ruka.

NEZÁVAZNĚ POPTAT